Ave, Caesar!

22. března 2016 v 9:16 | Marek Danko |  Filmové recenze
Film Ave, Caesar! sice již není úplnou novinkou v našich kinech, ale já jsem se konečně odhodlal k jeho zhlédnutí. Trochu mě odrazovala kritika, ale filmy bratří Coenů mám rád, a tak jsem nakonec neodolal. Navíc film také laká na herecký obsazením s Georgem Clooneym, Scarlett Johanson nebo Chaningem Tatumem. Hlavní postavu filmu však ztvárnil Josh Brolin, který svým podáním role věčně zaneprázdněného producenta rozhodně neurazí.


Chaning Tatum zaujme hlavně svým tanečním číslem.

Dalo by se říci, že film má dvě linie, které divák sleduje. První je vlastně jednoduchá zápletka celého filmu, a to únos George Clooneyho, který nehraje Caesara, jak si možná mnozí myslí. Další linií je pak osud hlavní postavy, filmového producenta Eddieho Mannixe, který dostane nabídku na méně náročnou, za to lépe placenou práci.

Filmy bratří Coenu se vyznačují tím, že dokážou skvělě vypravovat příběh, tady jsou ale některé scény zbytečně dlouhé někdy nedávají smysl. Pár vtipnách scén, např. s Frances McDormand nebo s "dvojčaty" Swindnovými. Dámy nejspíš nejvíce ocení taneční číslo námořníka Chaninga Tatuma a pánové zas mořskou pannu Scarlet Johanson. Mně se ale ve své roli nejvíce líbil Alden Ehrenreich, jehož scény (nejlepší asi s Ralphem Fiennesem) jsou asi tím nejvtipnějším z celého filmu.


Jedna z nejvtipnějších scén filmu.

O tomto snímku se říká, že je poctou filmovému řemeslu první poloviny 20. Stol. s čímž se dá souhlasit, protože tam všechno vypadá skvěle, úzasná scéna, perfektní kostýmy, ale od filmu Joela a Ethana Coenových prostě člověk čeká přece jenom něco víc.

Hodnocení: 65%

Zdroj obrázků: people.com, theguardian.com

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama