Brooklyn

2. března 2016 v 12:00 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Film Brooklyn je krásným romantickým dramatem odehrávajícím se napříč dvěma odlišnými světy. Vypráví jeden ze sta tisíců příběhů, které se v padesátých letech na západě odehrály. Tvůrcům se povedlo film zkonsolidovat do logické délky a tak nepůsobí nudně, ani roztáhle. Na stopáži necelých dvou hodin tak můžeme sledovat drama dívky, která skončila (podobně jako John Carter) mezi dvěma světy a k tomu všemu i mezi dvěma muži.


Celý snímek však stojí a padá na hereckých výkonech představitelky hlavní role Eilis Saoirse Ronan, což mu přeci jen trochu ubližuje. Ostatní postavy totiž nedostávají ve filmu dostatečný prostor, který by ale mnohým z nich slušel. Fanoušci mladé irské krásky si však při filmu přijdou na své, neboť Saoirse podává jednoznačně nejlepší výkon své herecké kariéry.


I když se ve filmu oba dva mihnou jen v několika málo scénách, tak vystupují alespoň částečně ze Saoirsina stínu. Řeč je o Jimu Broadbentovi a Domhnallu Gleesonovi. Veterán komediálních i dramatických filmů, držitel Oscara, Jim Broadbent je v roli kněze možná nejdůležitější vedlejší postavou, neboť Eilis pomáhá a ve všem ji vždy podrží. Jeho mladší kolega Gleeson, známý též jako Bill Weasley či generál Hux zde představuje "domácího" nápadníka hlavní představitelky. Působí mnohem lépe a vychovaněji, než jeho americkoitalský konkurent. Posuďte sami...


Šarmantní bohatý Ir nebo chudší americkoitalský dělník? Co si asi Eilis vybere?


Film je tedy celkově vynikající, ubližuje mu jen to, že nedává moc příležitostí dalším hercům vedle Saoirse. Jinak se však jedná o krásnou romantickou podívanou na kterou můžete v klidu vzít své polovičky.

Hodnocení:80%


zdroj obrázků: ew.com, latimes.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je nejlepším hercem ve filmu?

Saoirse Ronan 0% (0)
Domhnall Gleeson 80% (4)
Jim Broadbent 20% (1)
Emory Cohen 0% (0)
Julie Walters 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama