Co nás letos ještě čeká od Marvelu a DC?

29. března 2016 v 22:56 | Ondřej Novotný |  Zamyšlení
Končí nám březen a v kinech jsme již měli možnost vidět dva komiksové velkofilmy. Obě dvě konkurenční firmy DC i Marvel nám však letos nabídnou ještě nějaká ta dílka. Pojďme se na ně podívat.Zaměřme se nejdříve na DC. Jejich letošní začátek komiksového vesmíru, film Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti byl kritikou přijat velmi velmi vlažně, ovšem fanouškovští nerdi jej oceňují a pomalu vynášejí do nebe. Po tomto rozporuplném dílku na nás tvůrci vybalí další snímek již v srpnu. Jeho název je Suicide Squad (u nás Sebevražedný oddíl) a můžeme se v něm těšit na skvadru těch největších mizerů, mezi které řadíme například Jokera, Deadshota či Harley Quinn. Ve filmu se též má mihnout i Ben Affleck, jenž si má zopakovat roli Batmana, kterou bravurně vystřihl v BvS. Očekávání jsou tudíž enormní. Jedinou škodou budiž jen to, že DC nerisklo "deadpoolovskou" cestu a nesvolilo k "erkové" verzi.
V roli Deadshota se představí Will Smith a Harley Quinn ztvární Margot Robbie.


Bude Joker v podání Jareda Leta alespoň stejně zajímaý jako ti předchozí?Marvel, jak známo buduje svůj vesmír již velmi dlouho (od roku 2008), proto má před svými konkurenty obrovský náskok. Jeho nevýhodou však je, že nemá všechny hrdiny ve své filmové stáji. :-( Proto se asi nikdy nedočkáme střetu X-Menů a Avengers. X-Men totiž spadá pod studio 20th Century Fox a zbylé postavy patří přímo pod marvelácká filmová studia.


Po úvodním vysvětlení popíši nejdřív situaci ve 20th. Ti nám letos naservírovali perfektního Deadpoola, který se nedávno stal nejvýdělenějším filmem s R-ratingem všech dob (předběhl dokonce i Matrix). Dalším filmem na kontě bude pro "dvacítky" X-Men: Apocalypse (Apokalypsa). Jedná se o pokračování X-Men: Budoucí minulost, ale neuvidíme zde tentokrát důchodce Stewarta a McKellena, ale jen jejich mladší kopie - McAvoye a Fassbendera. Ve snímku se bude řešit vztah mutantů z x-meního světa s nejstarším a nejmocnějším mutantem Apocalypsem. Toho má ztvárnit guatemalská superstar Poe Dameron, jehož známe z filmů Star Wars VII: Síla se probouzí a Ex Machina. Tým mladých X-Menů nám zase doplní Tye Sheridan jako Cyclops či Sophie Turner v roli Jean Grey.Bude Oscar Isaac alias Apocalypse největším záporákem v celé x-menovské franšíze?


Samotné studio Marvel nám letos přinese dlouho očekávaný třetí díl Kapitána Ameriky, jenž bude v Česku distribuován pod názvem Captain America: Občanská válka. V tomto snímku si vedle nejameričtějšího hrdiny zahrají i další členové týmu Avengers. Dojde k rozporu mezi Iron Manem (Robert Downey Jr.) a Kapitánem (Chris Evans), který povede až k válce. Film by do děje Marvel cinematic universe měl uvést pár nováčků, mezi kterými budou i Black Panther v podání Chadwicka Bosemana (Thovt z filmu Bohové Egypta) a Spider-Man (Tom Holland), kterého konečně Marvel po dlouhých tahanicích odkoupil zpět od Sony studios.
Africký superhrdina Black Panther
Bude Tom Holland v roli Spider-Mana lepší jak Tobey Maguire?


Marvel však jako obvykle vyšle do světa ještě jeden film. A tentokrát nejspíš půjde o zajímavou fantasy podívanou. Ano, dlouho očekávaná sólovka Doctora strange atakuje naše kina 4. listopadu. V roli tohoto mága se představí jedna z největších hereckých hvězd současnosti Benedict Cumberbatch. K sobě bude mít mimo jiné Rachel McAdams a Tildu Swinton. Myslím, že tento film bude překvapením roku!


No, to jsme zvědavi!


Myslím tedy, že komiksové fanoušky čeká ještě velmi plodný rok. Více do budoucna bych se u obou společností podíval někdy příště.

zdroj obrázků: comingsoon.net, geek.com, cinemablend.com, filmovyguru.cz,
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je lepší DC nebo Marvel?

DC Comics 50% (3)
Marvel Comics 50% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama