Gotham - Mad Grey Dawn

23. března 2016 v 14:22 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
A je to tady!!! Poslední díl Gothamu před premiérou Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti je za námi, a já pln všelijakých dojmů hned na úvod říkám, že se nevyhnu minoritním spoilerům. Takže, pokud si nechcete nechat vyzradit důležité události ze seriálu, přesťante číst ZDE!

Nejdůležitější linkou poslední epizody byl bezpochyby zrod Riddlera. Edward Nygma se totiž poprvé ukázal jakožto muž, který stojí na straně padouchů. Mistrnými hádankami a manipulacemi se mu totiž povedlo dostat nejsympatičtější postavu celého seriálu za mříže. Cory Michael Smith, který tohoto vyšinutého maniaka hraje začíná rychle dohánět Jima Carreyho, jenž tuto roli proslavil.


Nygma rozehrál ďábelskou hru.Druhou důležitou událostí byl bezpochyby návrat Penguina z Arkhamu, přičemž se na scénu konečně dostal i jeho otec. Oswald díky němu nalezl nový domov a zázemí, což znamená, že ze seriálu nám jen tak nezmizí. Menší vadou na dokonalosti této postavy tedy může být jen změna jeho charakteru, kdy se z násilnického maniaka stal poslušným "napráškovaným" troubou. Uvidíme však, jak se jeho příběh bude dále vyvíjet.


Paul Reubens si podruhé v kariéře zahrál Penguinova otce.Tvůrci se věnovali i příběhu Bruce Waynea, který se po nalezení vraha svých rodičů, který nakonec spáchal sebevraždu, rozhodl žít nějaký čas se Selinou Kyle (Catwoman) na ulici. Po dlouhé době se díky tomuto činu budoucího temného rytíře opět setkáváme s malou Ivy a můžeme sledovat i zajímavě vymyšlený zločin v podání této trojice. Jedinou vadou na kráse je nepřítomnost geniálního Seana Pertweeho jakožto Alfreda.


Myslím, že tempo seriálu s každou epizodou nabírá čím dál tím větší obrátky, které jednoznačně vedou k monumentálnímu vyvrcholení celé série, kdy se dle mého skromného názoru vrátí drtivá většina postav považovaných za mrtvé. Doufejme tedy, že finále bude alespoň stejně tak dobré jako konec první série.

zdroj obrázků: flickerigmyth.com, comicbookmovie.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je váš oblíbený padouch z DC univerza?

Joker 59.3% (16)
Penguin 29.6% (8)
Riddler 7.4% (2)
Mr. Freeze 0% (0)
Firefly 0% (0)
Hugo Strange 3.7% (1)
Někdo jiný 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama