Gotham - Prisoners

30. března 2016 v 19:35 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Finále se nám blíží, což znamená, že v nejhříšnějším městě nám opět přituhuje. Epizoda Prisoners nám potvrdila několik faktů, které provází téměř celou druhou sérii. Na úvod bych tedy rád napsal, jak mne zvraty v seriálu čím dál tím víc překvapují. Pojďme teď již k hodnocení...

Jim Gordon jako vězeň? Tak to by nikdy nikoho nenapadlo. A přece poslední díl vypráví právě o této situaci. Ano, symbol boje proti korupci a kriminalitě ve městě Gotham, detektiv James Gordon, se díky Riddlerovým manipulacím dostal za mříže věznice Blackgate. Všichni jsme samozřejmě věděli, že Jim z vězení dříve či později vyleze, aby v budoucnu pokračoval ve své policejní kariéře. Během této epizody jsme tedy měli možnost sledovat, kterak se tato postava z lochu dostává. Pomocnou ruku Gordonovi samozřejmě podal Harvey Bullock, ale nejdůležitějším faktorem byla jedna postava, která na konci první série zmizela. Kdopak to mohl být?


Jim ve vězení :-(


Druhou příběhovou linkou, jež tvořila tuto epizodu byla ta Penguinova. Jak jsem psal minule, tak Oswald našel svého otce, kterého si zahrál Paul Reubens. Dostal se tím do rodiny, která na první pohled vypadala velmi přátelsky. Ovšem časem si tento napravený zločinec a vrah začíná uvědomovat, že jeho noví "příbuzní" asi nejsou tak milí, jak se tváří. Epizoda nakonec přináší velmi zajímavé rozuzlení, u kterého si divák rozhodně popláče.


Paul Reubens zahrál Penguinova otce Elijaha velmi přesvědčivě.


Doufejme, že v příští epizodě opět uvidíme i další postavy, především Alfreda, který nás už dva díly za sebou nepoctil svou přítomností.

Jelikož má Gotham dvoutýdenní přestávku, napíši další recenzi až kolem 12.4.

zdroj obrázků: joblo.com, serienjunkies.de
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je váš oblíbený padouch z DC univerza?

Joker 59.3% (16)
Penguin 29.6% (8)
Riddler 7.4% (2)
Mr. Freeze 0% (0)
Firefly 0% (0)
Hugo Strange 3.7% (1)
Někdo jiný 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama