Gotham se vrací!

2. března 2016 v 9:00 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Včerejší večer se nesl v mém případě ve znamení návratů. Nejen, že jsem se po velmi dlouhé době podíval na vynikající Jurský park, ale v pozdních večerních (v podstatě už nočních hodinách) rozťal tmu na monitoru patrně nejlepší komiksový seriál současnosti - Gotham!


Nová epizoda přinesla návrat všech nám známých, ale ve středu dění stále zůstává tzv. svatá trojice - Jim Gordon, Edward Nygma alias Riddler a Oswald Cobblepot, jehož představitel Robin Lord Taylor opět předvedl vynikající výkon. Pro mě byl velkým překvapením výskyt právníka Harveyho Denta, který je sice zapsán ve stálých postavách, ale jeho výskyt se v obou řadách omezil na pouhých pár epizod. Budoucí Two-Face opět ukazál, jak to asi v Gothamu, prohnilém to městě, chodí, neb jeho dohoda s Gordonovým nadřízeným, kapitánem Barnesem je mi nějak proti srsti.


Epizoda, která se jmenuje Mr. Freeze, nám samozřejmě přinesla novou postavu a to ne ledajakou. Samotný Victor Fries, kterého ve filmu Batman and Robin (1998) ztvárnil král akčních hrdinů Arnold Schwarzenegger se vrátil do gothamských ulic. Jho životní příběh je v Gothamu stejný, jako v Schumacherově filmu, tzn. snaží se zachránit svou těžce nemocnou ženu za pomoci kryogenické technologie. A aby pomohl své ženě, musí občas udělat nějaký ten pokus na lidech. Jsem velmi zvědav, jak se bude jeho případ dál vyvíjet.


Do seriálu vtrhl také jeden z největších nepřátel budoucího Batmana - Hugo Strange. Šéf lékařů v Arkhamu se uvedl zajímavou scénkou s Oswaldem, kterého považuje za vzpurného a nařizuje násilnější rehabilitaci za pomocí psychotronik. Na konci dílu jsme měli možnost vidět, že Strange jede v něčem daleko větším, než je Arkham. Dokonce jsme se alespoň z doslechu dozvěděli o možném návratu Firefly a rovněž nám Jada Pinkett Smith potvrdila comeback Fish Mooney.
Bude Hugo Strange tím největším záporákem druhé série?
Victor Fries koná správnou věc špatným způsobem, vymstí se mu to?
Vrátí se Firefly? Bude mít něco společného s Hugem Strangem?Budou mít tyto nám velmi dobře známé postavy něco společného se Strangeovými nekalostmi? To ukáže až čas, showrunner Bruno Heller ale slibuje zajímavé vyvrcholení druhé řady. Nezbývá nám, než mu věřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je váš oblíbený padouch z DC univerza?

Joker 59.3% (16)
Penguin 29.6% (8)
Riddler 7.4% (2)
Mr. Freeze 0% (0)
Firefly 0% (0)
Hugo Strange 3.7% (1)
Někdo jiný 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama