Gotham - This Ball of Mud and Meanness

17. března 2016 v 23:39 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Tak jsem konečně viděl další díl patrně nejlepšího seriálu současnosti a můžu hned na úvod napsat, že mne Bruno Heller a jeho tým nepřestávají udivovat. Gotham zkrátka sází na překvapení, kterých dokáže naservírovat za jednu jedinou epizodu tolik, kolik jsem viděl ve všech filmech od Marvelu.

Do dějového popředí se v této epizodě po dlouhé době dostal Bruce Wayne pátrající po vrahovi svých rodičů. Zdatně mu zde sekundoval komorník Alfred, který nám opět ukázal, že jeho mariňácká minulost se může hodit v boji proti gothamskému podsvětí. Při Brucově a Alfredově pátrání jsme měli možnost náhlednout do jakéhosi klubu, v němž se scházejí příznivci mrtvého Jeroma (který ale možná není mrtvý :-)).


Šílená Jeri se snaží napodobovat Jeroma.Ve druhé lince se Penguin úspěšně podrobil léčbě v Arkhamu, kde pod bedlivým dohledem Huga Strange nejspíše získal svobodu. Je tedy možné, že v příštím díle konečně uvidím příjezd jeho otce, kterého by měl ztvárnit Paul Reubens?


Penguin si prošel zajímavou "léčbou".Tvůrci se zaměřili i na Edwarda Nygmu, který asi před třemi čtyřmi díly zavraždil svou milovanou Kristen, poté co ji zjevil pravdu o smrti jejího předchozího milence. Samotný Jim Gordon rozjíždí jako vedlejší případ pátrání po této dívce, což nás přivádí k otázce, jak se Ed zachová. V kombinaci s dalším možným setkáním Eda s Penguinem se zde objevuje možnost o počátku zločinecké kariéry E-Nygmy, budoucího Riddlera.


Odhalí Gordon pravdu o smrti Kristen Kringle?
Bruno Heller, Ben McKenzie a Jada Pinkett Smith nám v nedávných rozhovorech vyprávěli o možném návratu některých postav, které považujeme za mrtvé. Vzhledem k ději této epizody je téměř jisté, že se vrátí Jerome, bude právě on budoucím Jokerem?


Čeká nás návrat tohoto psychopata?
Na tyto otázky dostaneme odpověď jistojistě velmi brzy. Nyní nám nezbývá nic jiného než čekat na finále série. To si můžeme zpříjemnit zhlédnutím filmu Batman v Superman: Dawn of Justice (Úsvit spravedlnosti), který do tuzemských kin vtrhne 24.3.2016. Doufám, že jej houfně navštívíte :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je váš oblíbený padouch z DC univerza?

Joker 59.3% (16)
Penguin 29.6% (8)
Riddler 7.4% (2)
Mr. Freeze 0% (0)
Firefly 0% (0)
Hugo Strange 3.7% (1)
Někdo jiný 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama