Hux a Poe ve filmu Ex Machina

3. března 2016 v 23:16 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Komorní sci-fi film Ex Machina jsem viděl již třikrát a stále se jej nemohu nabažit. Jedná se totiž o jeden z nejlepších snímků, které kdy vznikly. A navíc si hlavní role zahráli generál Hux Domhnall Gleeson a Poe Dameron Oscar Isaac.


Když jsem poprvé uviděl, že oba dva pánové si zahráli ještě před Star Wars společně v tomto díle,nešlo se zhlédnutí vyhnout. Film je v podstatě poctou Isaacu Asimovovi, koneckonců pan Isaac v něm má jednu z hlavních rolí :-). A díky této roli je také králem filmu, přičemž tuto pozici smozřejmě sdílí s Gleesonem :-). Třetím do party je žena (pardon robožena) Alicia Vikander. Držitelka Oscara za film Dánská dívka (WTF?) oba dva pány skvěle doplňuje a vnáší do filmu i jistou porci sexuality (proto je zde taky rating 15+).


Film je poutavý, byť se v něm nevyskytují žádné akční scény a je v podstatě nutné sledovat hlavně konversaci (pro idiotské diváky, kterým stačí k potěšení filmy Stevena Seagala tedy rozhodně není). Rovněž nám ukazuje jak tenká je hranice mezi lidstvím a božstvím, přičemž hlavní postavy mají příznačná biblická jména - Caleb, Nathan a Ava.


Domhnall Gleeson opět zazářil.Vyroste z Oscara Isaaca největší Guatemalan všech dob?
Alicia Vikander je po roli v Ex Machině a obdržení Oscara za Dánskou dívku patrně nejslavnějším obyvatelem Švédska (promiň Zlatane).

Jelikož je Ex Machina držitelkou Oscara za nejlepší vizuální efekty (porazila Star Wars i Mad Maxe), je nutno zmínit se i o neuvěřitelných pohledech na robot(k)y. Doteď nedokážu pochopit, jak bylo tohoto efektu docíleno a před všemi trikaři filmu hluboce smekám.


Abych již neprozrazoval děj a události tohoto filmu, musím zde skončit, vy ostatní však okamžitě zhlédněte toto neuvěřitelně skvělé filmové dílko.


Hodnocení: 100%


zdroj obrázků: cinemablend.com, project-nerd.com, vcpost.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je lepším hercem?

Oscar Isaac 57.1% (4)
Domhnall Gleeson 42.9% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama