Na koho se těšit v létě na hudebních festivalech?

26. března 2016 v 19:10 | Marek Danko
Nedávno sice teprve začalo jaro, ale hudební fanoušci už napjatě vyhlížejí léto, které znamená nálož v podobě hudebních festivalů. Pojďme se podívat, jaké hvězdy si pro nás letos pořadatelé připravili, jelikož naprostá většina headlinerů je již zveřejněna. A je opravdu na co se těšit!

Rock for People (3.-5. července, Hradec Králové)

Tento festival patří každoročně mezi nejnavštěvovanější a nejkvalitnější. I letos nabídne velmi zvučný a rozmanitý lineup. Pro marketingové oddělení bude oříškem, koho na plakát umístit víš, protože letos to budou mít s lákáním návštěvníků opravdu jednoduché. Nejvyšší místo na plakátě ale nakonec nejspíš získají Massive Attack, jenž byli oznámeni nedávno jako poslední, ale hlavní hvězda festivalu. Trip hopovým legendám budou zdatně sekundovat desítky dalších kapel. V první řadě to budou californští punkeři The Offspring, u českého publika oblíbení Bullet For My Valentine nebo momentálně jedna z nejlepších kapel, kterou může indie popová scéna nabídnout, The 1975. To ale zdaleka není všechno, mezi další hvězdy budou patřit například Enter Shikari, ANTI-FLAG či Royal Republic.


The Offspring jsou stále plní energie, což přijedou ukázat i letos na RfP.Colours of Ostrava (14.-17. července, Ostrava)

Jak je známo, Colours lákají návštěvníky nejen kvalitní hudbou, ale i svou jedinečnou industriální kulisou. Areál v Dolních Vítkovicích je opravdu nádherný. Co se týče učinkujících, ani za ty se, ostatně jako každoročně, nemusejí pořadatelé stydět. Těšit se můžeme například na britskou legendární dvojici taneční muziky Underworld, na psychedelic rock v podání australanů Tame Impala, britského písničkáře Passangera nebo na indie rockové kapely Kodaline a The Vaccines.


Passanger je známý hlavně díky svému hitu Let Her Go.Prague Metronome Festival (25.-26. června, Praha)

Tento fesťák je letošní novinkou a rozhodně příjemnou! Do Prahy totiž přijedou světové hvězdy par excellence. V první řadě to bude legendární a nezaměnitelný Iggy Pop, kterého není potřeba představovat. Obrovským magnetem na fanoušky bodou také dvě z nejoblíbenějších indie rockových kapel součastnosti FOALS a The Kooks. Festival také nabídne jednu opravdovou lahůdku, čímž bude vystoupení neslavnějšího hudebníka s českými kořeny (ať Karel Gott promine) Ivana Krále, který si jako hosta pozval Jiřího Suchého.


Iggy Pop a Ivan Král. Dva přátelé, kteří se opět díky Metronome Festivalu potkají v červnu v Praze.


Trutnoff Open Air Festival (18.-21. srpna, Trutnov)

Festival s hippies image bude letos připomínat nedožité osmdesátileté narozeniny Václava Havla. Headlinery festivalu budou bezpochyby The Prodigy a The Subways, které doplní rozmanitý výčet muzikantů především z české hudební scény, jakými jsou například Monkey Business, David Koller nebo Wabi Daněk.


The Subways se těší velké přízni českých fanoušků.Zfroj obrázků: ocregister.com, rollingstone.com, floridamemory.com, poslouchej.net
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MUrk MUrk | 23. dubna 2016 v 11:01 | Reagovat

Oblékněte se na hudební feestival jaksepatří:

http://www.eleganter.cz/co-si-obleknout-na-hudebni-festival/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama