Smutný začátek roku 2016

3. března 2016 v 12:20 | Marek Danko |  Ohlédnutí
Začátek roku 2016 se nesl na vlně smutku, jelikož tento svět opustily osobnosti, které znamenaly pro miliony fanoušků po celém světě mnoho. Zní to jako klišé, ale v případech těchto lidí se dá říci, že svět bez nich už nebude jako dřív. Všechny tyto osobnosti byly nadány mimořádným talentem, který dokázaly plně využít a zanechat zde díla, jenž budou inspirovat ještě spostu generací.

První, na kterého bych chtěl je vzpomenout je britský zpěvák David Bowie. Nečekaná zpráva o jeho smrti přišla 10. ledna, jen dva dny po vydání jeho alba, které vyšlo na svět v den jeho děvětašedesátých narozenin. Zprávy o hudebníkovi smrti obletěly celý svět a spustila se obrovská bowiemánie. Nebyl skoro člověk, který by na sociální síť neumístil jeho fotku a u některých se dá, dle mého názoru úspěšně pochybovat o tom, že Bowieho tvorbu kromě pár písniček znaly. Musím se přiznat, že mi to způsobilo trochu znechucení, protože mi připadalo, že přidat Bowieho fotku není kvůli tomu, že ho měl daný člověk opravdu rád, ale že je to prostě cool. Každopádně David Bowie byl obrovská persona hudebního světa, jenž ovlivnil spustu mzikantů i samotných hudebních stylů jako byl třeba punk. Byl jedinečný a nepodobitelný a právě tyto vlastnosti dělají lidi nesmrtelnými. David Bowie zemřel na rakovinu, se kterou již přes rok bojoval. Když se člověk dívá na jeho poslední klip Lazarus, kde leží obvázaný na nemocničním lůžku, tak musí každého zamrazit, když si uvědomí, že Bowie věděl o tom že umírá.David Bowie v klipu Lazarus.

Jen o 4 dny později opustil svět v další londýnský rodák, herec Alan Rickman. Tento charismatický muž, se zapsal do paměti diváků hlavně jako přísný profesor Snape ve filmech o Harrym Potterovi. Jeho filmografie však čítá i další neméně významné role, z nich si například uveďme alespoň roli záporáka Hanse Grubera ve fimu Smrtonostná past nebo roli šerifa z Nottinghamu ve filmové adaptaci Robina Hooda z roku 1991. Rickman stejně jako Bowie podlehl rakovině ve věku šedesátidevíti let. Alan Rickman patřil bezesporu k nejlepším hercům své generace a to nejen pro role záporáků, které však uměl zahrát jako málokterý herec.


Rickmana dokázal zastavit jen Bruce Willis

Posledním koho bych chtěl zmínit je taktéž angličan Lemmy Kilmister. Ten sice zemřel ještě v roce 2015, ale za vzpomínku určitě stójí. Byl to totiž nefalšovaný rocker tělem i duší. Je znám hlavně jako frontman metalové kapely Motörhead. Zajímavostí je, že v mládí dělal bedňáka samotným The Beatles. Do metalového nebe odešel 28. prosince.Svět přišel o jednoho z posledních nefalšovaných rebelů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama