Star Wars Rebels - Návrat starých známých

6. března 2016 v 20:56 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Rebels jsou již za půlkou své druhé sezóny a pomalu ale jistě se vše chystá na návrat jednoho starého známého Sitha, který snad nikdy nezemře. Než k tomu dojde, budeme ještě pár dílů sledovat dobrodružství Ahsoky, Ezry a Kanana, kteří mají problém s dvěma inkvizitory.

V zatím poslední epizodě "Shroud of darkness" jsme měli možnost sledovat spoustu zvratů a zajímavých scén. Inkvizitoři nám ukázali, že představují pro Jedie stálé nebezpečí, kterého se příznivci světlé strany jen tak nezbaví. Hlavně Sedmá sestra, kterou v originálním dabingu mluví krásná Sarah Michelle Gellar nám v každém díle stále víc ukazuje, že její lstivost, prohnanost a krutost nezná mezí. Velmi se mi líbí její osobní jednotky létajících droidů, které umně využívá v boji se svými nepřáteli.

Epizoda nám rovněž do děje Rebels vrátila starého známého - Nejvyššího inkvizitora, přičemž konečně víme, odkud se tento skvělý záporák z první série vzal. Inkvizitorovi opět propůjčil hlas Jason Isaacs, což mi můj už beztak skvělý zážitek ještě umocnilo :-).

Poté, co v první sérii vystupoval pouze jakožto hlasová iluze, dnes se vrátil v plné parádě a my jsme si jej mohli v jeho nezaměnitelné podobě prohlédnout znovu. Řeč je o mistru Yodovi, který se objevil v Ezrově vizi a myslím, že výrazně promluvil do děje, protože poslal Jedie na planetu Malachor.

Kdo zná počítačovou hru KOTOR 2, tak ví, že Malachor je planeta, na které Vypovězená porazila Dartha Siona a Dartha Trayu. Původně byly sice všechny hry vyřazeny z oficiálního kánonu Star Wars, ale jak vidíme na vývoji posledních měsíců, tak spoustu reálií z tzv. Legends (dřívější Expanded universe) opět získává své místo ve vesmíru SW.


Yoda povstalcům pomohl.


Kdopak asi bude oním "starým mistrem", který se má (už poněkolikáté) vrátit?

Tolik tedy k posledním Rebels, doufejme, že laťku, kterou tento díl nasadil, překonají či alespoň udrží i zbylé epizody druhé série.


zdroj obrázků: ew.com, starwars.wikia.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama