Star Wars Rebels - The Mystery of Chopper Base

26. března 2016 v 10:39 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Uf! Po snad nejdebilnějším počinu v historii celé franšízy Star Wars, minulé epizodě s Chopperem v hlavní roli, se Rebels vrátili v normálním díle, který měl dokonce i hodnotný děj. Oddychl jsem si, nebudu vám lhát. Mé očekávání totiž po zmíněném hnoji nebyla nějak velká, proto je třeba napsat, že The Mystery of Chopper Base celkem zdatně překvapil.

Teď již k sumarizaci děje. Povstalci konečně nalezli základnu, imperiálové se v soustavě nevyskytují, voda je v podzemí, co víc si přát? Ale nebyli by to bojovníci za svobodu, aby se jim smůla opět nepřilepila na paty. Jak jinak, že? Na planetě sice není imperiální posádka, ale vyskytuje se zde nebezpečná divoká zvěř - pavouci Krykna. No a bestií tohoto druhu se na planetě vyskytují miliony. Co teď? Zůstanou rebelové na základně, nebo budou muset znovu vyklidit pole?


Pavouci Krykna výrazně komplikují chod základny povstalců.


Kladné prvky na celé epizodě vidím po zhlédnutí dva. Tím prvním je návrat kapitána Rexe do akčních scén, které tomuto klonovému veteránovi sluší nejvíce. Druhý klad této epizody je bezpochyby chemie mezi mistrem a žákem, tedy mezi Kananem a Ezrou, kteří již v mnohém začínají připomínat jediské dvojice z dob Republiky.


Jak dlouho ještě bude žít veterán z 501. legie?


Je nutné si uvědomit, že tento díl je je jakousi vatou mezi temnými epizodami druhé série. Na jeho konci jsme totiž měli možnost slyšet hudbu, která ve filmech vždy doprovází přílet sithských lordů. Finále, které je na programu už 31.3. by tak mohlo být opravdu zajímavé. Pevně věřím, že Síla nám přinese tu nejlepší epizodu celého seriálu.

zdroj obrázků: dailymotion.com, starwarsrebels.wikia.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je nejlepším povstalcem?

Kanan Jarrus 25% (2)
Ezra Bridger 12.5% (1)
Sabine Wren 0% (0)
Hera Syndulla 0% (0)
Zeb Orellios 37.5% (3)
Chopper 0% (0)
Ahsoka Tano 25% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama