Star Wars - The forgotten droid 

20. března 2016 v 22:02 | Ondřej Novotný
Na úvod bych sám sebe popsal jakožto fanatického příznivce všeho, co ve světě Star Wars kdy vzniklo a vznikne. 99% procent tvorby všemožných autorů, jež se odehrává v předaleké galaxii, miluji z celého srdce. Ovšem je tu ono jedno jediné procento, které je i na mne moc, rozuměj jedná se o něco příšerného. A s politováním musím konstatovat, že mezi "odpadovou produkci" světa SW patří i epizoda o které se rozepíši.


Podobné nutkání jsem měl po celou dobu trvání epizody.


Druhá série Rebels nám navrátila do vesmíru SW Ahsoku Tano, ukázaly se zde i legendární postavy z původní trilogie Darth Vader či Lando Calrissian, a v neposlední řadě uvedl Filoni spolu s dalšími tvůrci do děje nové inkvizitory. Všechny epizody byly koukatelné a i když se jedná o dětský seriál, objevila se sem tam i nějaká temnější záležitost. Mé hodnocení druhé řady by bylo velmi vysoké, ale poslední odvysílaná epizoda mne (a myslím, že i všechny ostatní) vrátila do reality, neboť takhle si představuji absolutní dno scénáristické tvorby!!

Epizoda začíná klasickým scénářem posledních týdnů - povstalci hledají základnu a když ji najdou, tak jim chybí palivo na skok hyperprostorem. Proto velitel flotily Sato posílá posádku Stínu na imperiální základnu, kde je jejich úkolem nakrást palivo. Ale zatímco v dřívějších epizodách se tento zločin proměnil ve zběsilou honičku a přestřelku, tak zde nedošlo vůbec k ničemu. Jen povstalecký droid Chopper zůstal zapomenut na planetě. WTF!!! Jak by mohli Kanan a spol. zapomenout člena posádky, který je několikrát zachránil? Je snad scénárista totální debil, jenž neviděl předchozí epizody seriálu, kde Ezra či Hera vždy Choppera nakládali a nebyli jej schopni nikde nechat.

Po svém zapomenutí se Chopper náhodou dostane na imperiální loď, kde si zcela náhodou najde nového kamaráda, jímž není nikdo jiný, než protokolární droid. Nepřipomíná vám to něco??? Pokud ne, tak jste buď totální neznalec vesmíru SW, mimozemšťan, či chovanec nějakého ústavu pro choromyslné. Samozřejmě se v tomto případě jedná o kopii R2-D2 a C-3PO!!!


Ne, nejedná se o kopii slavné droidí dvojice.


Poté, co se tito dva droidi potkají, tak se jim nečekaně povede vyřídit posádku imperiálních stormtrooperů, kteří jsou snad čím dál tím větší idioti. Jediný kapitán vydrží bojovat proti plechovým hrdinům delší dobu, ale i on se nakonec musí sklonit. A na závěr si protokolární droid vzpomene, že planeta, na které chtějí povstalci založit základnu není bezpečná, neb na ní už čekají Kallus a další. Scénář na úrovni mentálně zaostalého jedince, který si vpíchl koňskou dávku heroinu je na světě!!

To je pro dnešek vše, já se jdu radši pořádně opít, případně zfetovat, protože na tuto epizodu bych nejraději zapomněl.zdroj obrázků: justpo.st, flickeringmyth.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je nejlepším povstalcem?

Kanan Jarrus 25% (2)
Ezra Bridger 12.5% (1)
Sabine Wren 0% (0)
Hera Syndulla 0% (0)
Zeb Orellios 37.5% (3)
Chopper 0% (0)
Ahsoka Tano 25% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama