Dünyayi Kurtaran Adam

18. dubna 2016 v 22:10 | Ondřej Novotný |  Turecké filmy
Novou rubriku filmů ze země největších kopírantů v historii filmu startuji nejkultovnějším snímkem, který kdy v Turecku vznikl - samotnými Turkish Star Wars!!!


Dünyayi Kurtaran Adam, film z roku 1982, zaujmou hlavně neskutečnou drzostí. Snímek totiž vykrádá všechny možná díla světové kinematografie (např. Indiana Jones, samozřejmě Star Wars, Flash Gordon, Metropolis) a samozřejmě nemá žádnou dohodu s tvůrci těchto kultů.


Využití hudby Johna WilliamseA teď k ději (pokud film nějaký má) :D. Moje turečtina sice není na nejvyšší úrovni, ale základy mám, proto snad základní premisu příběhu zvládnu (nutno však říci, že člověk nemusí turecky nutně umět).


SPOILER Tak tedy: Murat (Cüneyt Arkin) a Ali (Aytekkin Akkaya) se prohánějí v X-Wingu (záběry jsou převzaté z Ep.IV), ale náhle jsou napadeni největším zlounem vesmíru Sihirbazem (Hikmet Tasdemir), který jejich lodě zničí. Oba hrdinové dopadnou na pouštní planetu, kde odolávají útokům zdejších obyvatel, kteří se k nim nechovají zrovna přátelsky. Po několika bojích se na planetě objeví Sihirbazův posluhovač, samotný robot s majáčkem, a nastává boj o přežití. Murat strašlivému nepříteli unikne, Ali je však zajat a mučen. Murat se poté dozví o magickém meči v poušti, o jehož poloze ví stařešina Bilgin (Hüsseyin Peida). Po strastiplných putováních nakonec hrdina mudrce nalezne a s přispěním krásné Kraliçe (Necla Fide) nakonec nalezne mocnou zbraň. Meč však Murat roztaví a z vesmírného kovu si uková bojové rukavice. Následně osvobodí Aiho, zničí robota s majáčkem a na úplný závěr brutálně zabije Sihirbaza. Konec, jak má být.


Murat a Ali, dvojice největších tureckých hrdinů
Zlotřilý Sihirbaz
Robot s majáčkem, hrdlořez
A na závěr, sama krásná KraliçeTurkish Star Wars jsou velmi rozporuplným filmem. Uživatelé portálu čsfd.cz jej dokopali až na první příčku nejrozporuplnějších snímů všech dob. Jinak řečeno: Někdo dá odpad, někdo 5*.


A na závěr jedna zajímavost. Samotní Turci si v roce 2006 uvědomili, co za sračku poslali před lety do světa a udělali parodický film Dünyayi Kurtaran Adam'in Oglu, anglicky Turks in Space. Samotný Arkin si zde zahrál také a udělal si ze sebe srandu.

Pro diváky, kteří nezvládají turečtinu jako já, jsem objevil verzi s anglickými titulky. Snad mě protipirátští aktivisté neseberou.zdroj obrázků: networkawesome.com, alkislarlayasiyorum.com, angelfire.com, csfd.cz


další internetové zdroje: csfd.cz, imdb.com


zdroj videí: youtube.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama