Frank Turner opět dobyl Prahu

15. dubna 2016 v 17:03 | Marek Danko |  Hudební recenze
Včera se v Praze konečně opět objevil Frank Turner se svou doprovodnou kapelou The Sleeping Souls. Jeho druhé pražské vystoupení hostil opět Lucerna Music Bar a musím říci, že ještě teď cítím tu atmosféru a energii, kterou mě koncert nabyl.

Vstup do Lucerna Music Baru se otevíral v 19:00 a ještě před hlavní hvězdou odehrála svůj půlhodinový set folk-punková kapela Ducking Punches, která Franka doprovází na celé této šňůře. Ducking Punches výborně celé publikum naladili a rozhýbali, zafungovali tak jako ideální předkapela. Po nich už ale všichni netrpělivě čekali, až se na podiu objeví Fran Turner. Stalo se tak za ohlušujícího jásotu fanoušků, chvilku po deváté hodině.

Ducking Punches u nás díky svému vystoupení určitě získaly nové fanoušky.

Dokonalou atmosféru celého Frankova vystoupení zaručoval i skvěle poskládaný setlist, kde se objevily všechny hity a místo zbylo i na novější písně, které se ale dozajista stanou brzy stejně oblíbené jako ty starší. Frank totiž dostal od Boha schopnost psát vynikajicí songy.

V průběhu koncertu se neobjevilo žádné slabé místo. Frank Turner dokáže skvěle komunikovat s publikem a celé si ho získat. Je známý tím, že se dokáže vždy naučit alespoň několik vět v jazyku země, kde vystupuje, a tak všechny přivítal česky a na cizince s velmi dobrou výslovností: ,,Dobrý večer, Praho!" S českým textem také odzpíval píseň Eulogy a diváci ho odměnili zaslouženým potleskem.

Tohoto člověka nelze nemilovat.

Těžko se hledají písně, které bych vypíchl, protože bych musel vyjmenovat celý setlist, ale největší důvod k tanci a ke skákání, ke kterému před písní Polaroid Picture vybízel i Frank, měly samozřejmě fanoušci při energických věcech jako jsou třeba Photosynthesis nebo Long Live the Queen. Celý večer provázela nefalšovaná přátelská atmosféra a i sám Frank několikrát zopakoval, že všichni bez rozdílu jsme teď jeho kámoši a myslím, že nikdo v sále nepochyboval, že to myslí opravdu upřímně.

Úplně největší taneční šílenství se rozproudilo při závěrečných písních I Still Belive a Four Sipmle Words, kdy Frank skočil do publika. Přiznám se, že jsem si na Franka taky šáhnul. Koncert jsem si neskutečně užil a už se těším až k nám Frank i s kapelou opět zavítá.

Frank Turner nám dává neustále důvody, proč věřit v rock'n'roll!

Hodnocení: 100%

Zdroj obrázků: fource.cz


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama