Gotham - Pinewood

21. dubna 2016 v 12:47 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Gotham stále ne a ne zpomalit. Jede nesmírně rychlým tempem, strhává masy diváků a v neposlední řadě nabízí nečekané zvraty, které člověk dopředu nevytuší. A nyní navíc pomalu začíná do děje navracet staré známé tváře.


Díl Pinewood nám přinesl přímo strhující příběh o nekalých výzkumech na lidech, kterých se dopouštěli bioinženýři v komplexu, po kterém dostala epizoda své jméno.


Bruce Wayne a Alfred Pennyworth totiž za značného přispění Luciuse Foxe odkrývají záhadu úmrtí starých Waynových. Jedna ze stop je přivede za jistou Karen Jennings, která si projektem Pinewood prošla a podle vidění zná i jeho vedoucího. Dokonce stihne Brucovi povědět, že na onoho muže volali ostatní "Filozofe". Wayne má tedy konečně zajímavou stopu.


Lucius Fox, kterého v trilogii o Temném rytíři skvěle zahrál Morgan Freeman, pomáhal Waynovi už mnohem dříve.Krom Bruce, Alfreda a Luciuse se do další fáze pátrání po vrazích starých Waynových pustil se vší vervou i hlavní hrdina - samotný Jim Gordon. Překvapivě mu hodně pomohla jeho bývalka Barbara Kean, o této psychicky narušené vražedkyni ještě určitě uslyšíme. A rovněž se vrací i postava Lady, kterou si již podruhé zahrála současná hvězda seriálu Doctor Who Michelle Goméz.


V Doctor Who Missy, v Gothamu Lady. Zajímavé.Další dějové linky dostaly velmi málo prostoru, ale i když si Hugo Strange a slečna Peabody pobyli na obrazovce jen desítky sekund, sehráli opět jednu z nejdůležitějších rolí. Od poloviny sezóny se ukazuje, že Strange stojí za výzkumy na lidech, které se odehrávají pod hlavičkou Wayne Enterprises. A nyní začíná některé své experimenty do světa...


Na scénu se vrací Mr. Freeze.
Poslední z rodu Dumů, Theo Galavan, je zpět. Bude Azraelem?Gotham je čím dál tím zajímavější, postavy mění svůj charakter a opět nám začíná nabývat brutalita celého seriálu. Další díl nás čeká až 2.května, ale již teď mohu říci, že rozhodně nezklame.


zdroj obrázků: observer.com, joblo.com, gotham.wikia.com, dualpixels.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je váš oblíbený padouch z DC univerza?

Joker 59.3% (16)
Penguin 29.6% (8)
Riddler 7.4% (2)
Mr. Freeze 0% (0)
Firefly 0% (0)
Hugo Strange 3.7% (1)
Někdo jiný 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama