Hudební ceny Anděl

10. dubna 2016 v 14:39 | Marek Danko |  Ohlédnutí
Máme za sebou 25. ročník hudebních cen Anděl, které se snaží být jakýmsi ekvivalentem Slavíků. Je pravdou, že jsou alespň o něco méně trapnější. Letošní předávání se odehrávalo v hudebním divadle Karlín a moderoval ho Libor Bouček, protože dnes už skoro u žádného předávání jakýchkoli cen nemůže chybět Libor Bouček se zlatým mikrofonem, který letos doplnilo prazvláštní sako.

Večer otevřela skupina Slza, která patří mezi ty kapely, které nahrají jeden hit a pak se na ně už naštěstí navždy zapomene. Jsem velmi rád, že mají akademici rozum a neudělili jim žádnou cenu. Co se týče dalších vystoupení, je nutné zmínit alespoň kritiku Miloše Zemana během vystoupení Lenky Dusilové, ke které se pak připojil David Koller. Tento akt na twitteru komentoval, jak je u něj zvykem, Jiří Ovčáček, který svou trapností už překročil snad všechny meze.

První kategoríí byl zpěvák roku, kde byli mezi nominovanými pánové Koller, Žbirka a Krajčo. Cenu vyhrál David Koller, který v poslední době zažívá úspěchy jak ve své sólové dráze, tak díky comebacku skupiny Lucie, o které ale ještě bude řeč.

Pro Davida Kollera byl včerejší večer velmi úspěšný.


Skupinou roku se stala podle očekávání skupina Kryštof, která si odnesla sošku i za nejprodávanější album. Objevem roku se stala Barbora Poláková díky svému hitu Nafrněná, který se stal i skladbou roku. Na zpěvačku roku už ale přítelkyně Pavla Lišky nedosáhla. Stala se jí totiž Klara, tedy Klára Vytisková.

V kategorii album roku porazil poněkuď překvapivě David Koller se svým albem ČeskosLOVEnsko skupinu Kryštof s deskou Srdcebeat. Jsem velice rád, že do síně slávy byl uveden vynikajicí kytarista a skladatel Michal Pavlíček, který se proslavil například se skupinou Pražský výběr a standing ovation si opravdu zasloužil.
Michal Pavlíček je také autorem hudby k několika muzikálům i filmům

V rámci jubilejního pětadvacátého ročníku byly udělovány i ceny za toto období pro nejlepšího zpěváka, zpěvačku a skupinu čtvrstoletí. Zpěváka vyhrál Dan Bárta, kterému se rozhodně musí nechat, že zpívat asi opravdu umí. Zpěvačkou se stala Hana Zaňáková, tedy pardon, Lucie Bílá a skupinou Lucie, která letos slaví 30 let od svého vzniku.

Všichni hlavní favorité si ceny rozdělili a například všechno nevyhrál jen Krištof. Slavností večer byl ale jedna velká nuda, která byla znát i na výrazech divíků v sále. Trochu energie přinesla jen Bára Poláková s písní Nafrněná a právě takových vystoupení by to chtělo během více, protože pohyby ruky Dana Bárty přece jen všechno nezachrání.

zdroj obrázků: novinky.cz, idnes.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama