Jak básníci čekají na zázrak

21. dubna 2016 v 20:36 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Uuuuf!!! Utrpení trvající celé dvě hodiny mám konečně za sebou a mohu se podělit o svůj pohled na (zatím) poslední díl dnes již hexalogie básníků.


Na úvod jeden zajímavý poznatek: Čtvrtá epizoda básníků se jmenuje Konec básníků v Čechách. KONEC!!! Ale konec celé ságy to není, Klein potřebuje peníze a proto, přesvědčen prý kvalitním Pecháčkovým scénářem (hmm, zajímavé, kdyby si radši dal falafel a kašlal na to) natáčí roku 2003 pátý díl zvaný Jak básníci neztrácejí naději. A pak při rozhovoru pro idnes.cz řekne, že další díl již natočt nestihne. Zajímavé, další díl je tady a já se ptám: "Kleine, jsi správný Žid? Ti takhle nelžou!!!"
Teď již k šestému dílu, který se jmenuje Jak básníci čekají na zázrak. Snad nebude spoiler, když napíšu, že se ho rozhodně nedočkají (pokud nepočítám to, že svatbu čekal díky traileru každý)!!! Příběh filmu je dopředu jasně předvídatelný, spousta scén je naprosto zbytečná a především je snímek asi tak o čtyřicet minut delší, než by mu stačilo. A "geniální" Klein těch minut navíc využil jen a jen k představení nových i staronových postav, o kterých se podrobně rozepíši v dalším článku.


Taktický tah. Tvůrci umístili tento záběr do traileru a prozradili nám konec hezky dopředu. Skvělé, blahopřeji!!!Básně vyplňují z celé 120 minutové stopáže odhadem asi tak minutu a půl, což je vzhledem k názvu hooodně smutné. Navíc jsou to krom jedné recyklace z předchozích epizod. Je vidět, že jak Štěpán Šafránek v podání "hitlerovského" Pavla Kříže stárne, nedokáže již vymýšlet nové verše.


Štěpánovi přátelé Kendy (David Matásek) a Karas (Lukáš Vaculík) si ve filmu zahráli důstojnější roli než samotný Kříž, Vaculík byl dokonce asi nejlepším hercem celého filmu...


Karas má ve svém autosalonu velký výběr. Tedy vlastně jen, pokud hledáte Mazdy.Slabotu celého filmu podtrhly i extrémně ubohé vtipy, kterým se zasmějí možná příslušníci starší generace, ale nám již nic moc neřeknou. Já se sice smál celou dobu, ale spíše komičnosti a naivní debilitě filmu.


Nejkontroverznější věcí na celém snímku je bezpochyby nelidsky obrovský product placement, který sráží hodnocení ještě níže. Hartmann, Proton therapy center, Mazda, Preventan, Dr. Max a další nadnárodní značky nás provázejí celým filmem. A ještě hůře, šíří zde o sobě lži. Označení lékárny Dr. Max přídomkem levná je nehorázná drzost (neznám dražší lékárnu :D). Doufejme, že PP v takové míře již nikdy v českém filmu neuvidím.


Nízké ceny pro vaše zdraví. Přesně tohle chci ve filmu vidět. Bravo!!!Celkově jsou tedy noví básníci fraškou, která nemá s prvními třemi vynikajícími epizodami kromě několika postav nic společného. Je to jen snůška náhodných scén, ve kterých vystupují obrovské herecké hvězdy, využívající nějaký produkt, aby zvýšili jeho prodejnost. Věta závěrem: "Vážený pane Kleine, přesťante se prosím konečně zesměšňovat, vykonejte pouť do Izraele, smiřte se s Jahvem a dejte již české kinematografii pokoj!!!"


Hodnocení: 20% (a to jsem přivřel obě oči)


zdroj obrázků: fdb.cz, idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama