Star Wars Rebels - Twilight of the Apprentice

1. dubna 2016 v 23:07 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Animovaná série z dílny Disney Channel, Rebels, dospěla do konce své druhé série. Poslední epizoda nabídla přesně to, co fanoušci chtěli na tv obrazovkách vidět, a s nadsázkou můžeme říci, že zde došlo i k propojení s filmem Star Wars: The Force Awakens (dále TFA).


V této epizodě jsme poprvé měli možnost vidět, jak si noví tvůrci canonu Star Wars jsou schopni poradit s navracením motivů z Expanded Universe (dnešní Legends). Celý děj se totiž odehrával na planetě Malachor, kterou si drtivá většina fandů musí pamatovat z legendární počítačové hry Kotor 2. Tento svět je opravdu temný a s trochou nadsázky bych jej klidně označil za tu nejlepší lokaci v dosavadním průběhu celého seriálu.

A nyní již k postavám, které hýbaly celým dějem epizody...

Nejzářivější hvězdou byl zcela jednoznačně Darth Maul, kterého snad nikdo v předaleké galaxii nikdy nezabije. Po svém prvním comebacku v seriálu Clone Wars, se tento mocný Sith vrátil znovu. Umně dokázal Ezru nasměrovat na temnou cestu a rovněž nám opět předvedl svůj bojový styl s dvojitým světelným mečem (který nám v CW chyběl).


Darth Maul utíká smrti velmi zdařile.Temnou stranu reprezentovala v poslední epizodě hlavně trojice inkvizitorů. Již dříve jsme se mohli seznámit s Pátým bratrem (Fifth brother) a se Sedmou sestrou (Seventh sister). Tuto dvojici "trumberů", kteří nikdy nedokázali porazit své povstalecké nepřátele a jednou dostali pořádně naloženo od Ahsoky, dopnil inkvizitor Osmý bratr (Eighth brother). Internet byl před premiérou zaplaven nejrůznějšími teoriemi, že právě tento imperiální válečník je ve skutečnosti Snoke z TFA. Snad nebude moc velkým spoilerem, když napíši, že to tak není. Avšak tento inkvizitor rozhodně představoval pro Jedie to největší nebezpečí.


Ne, Snoke to není.Posledním uživatelem temné strany, který v této epizodě objevil není nikdo jiný než zákeřný lord Darth Vader. Samozřejmě došlo i na souboj s jeho učednicí, jehož výsledek je velmi velmi zajímavý.


HmmmEzra se ve finále druhé řady opět začal dotýkat temné strany Síly. Bude jistě velmi zajímavé sledovat, kam se budou jeho kroky ubírat v příštích dílech. Na internetu se objevily teorie, že Benicio del Toro, potvrzený herec z osmé epizody, by mohl předtavovat tohoto Jedie, který propadl temnotě a pomáhal založit řád rytířů z Renu. Těmto spekulacím celkem zdařile nahrává tato fotka.


Ano, tento meč je podobný meči Bena Sola, akorát tak nesrší.Kanan a Ahsoka působili v této epizodě jakožto dva zkušenější Jediové, kteří zaměstnávali inkvizitory, aby mohkl Ezra pokračovat ve své cestě. Oba dva si však prošli nesmírnou bolestí, jistě bude taktéž zajímavé, kam se bude ubírat jejich další osud.Jediové v inkvizitorském obklíčeníCelkově můžeme s klidným srdcem říci, že jsme měli možnost zhlédnout nejlepší epizodu Rebels!! Doufejme, že se tvůrci budou ubírat tímto nastoleným směrem. Temnější epizody totiž Povstalcům sluší rozhodně více, než debilní dobrodružství Choppera a jeho protokolárního kamaráda.

S klidem můžu napsat, že epizoda potvrdila, možná i předčila veškerá očekávání fanoušků. Snad Filoni a další tvůrci budou vyrábět podobné epizody.


Toto video obsahuje spoilery, ale je skvostné :-)

zdroj obrázků: nerdreactor.com, nydailynews.com, starwars.com, starwars.wikia.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je nejlepším povstalcem?

Kanan Jarrus 25% (2)
Ezra Bridger 12.5% (1)
Sabine Wren 0% (0)
Hera Syndulla 0% (0)
Zeb Orellios 37.5% (3)
Chopper 0% (0)
Ahsoka Tano 25% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama