Teorie k Luku Skywalkerovi

17. dubna 2016 v 13:57 | Ondřej Novotný |  Zamyšlení
Koncem minulého roku si drtivá většina filmových fandů zabrečela v kině při návratu legendárního mistra Jedi Luka Skywalkera. Dnes si v krátkém zamyšlení shrneme všechny teorie, které jeho comeback provázejí.


Internetem lítají o Lukovi mnohé teorie.Luke Skywalker se ve filmu Star Wars: Síla se probouzí sice moc neohřál, ale jeho působivé antrée dojalo většinu fandů (mě samozřejmě taky).


Po událostech filmu Návrat Jediů (1983) založil Skywalker, v té době poslední žijící rytíř řádu Jedi, akademii na výcvik nových Jediů. Následně se však jeden žák obrací k temné straně a Luke, zdrcen tím, že jako učitel neuspěl, prchá na planetu Ahch-To, kde pátrá po prvním chrámu jediského řádu.


V Reyině flashbacku, který jsme měli možnost vidět v sedmé epizodě vidíme Luka, jak po pádu chrámu pokládá svou mechanickou paži na R2-D2. Dále zde vidíme Rey, jak volá za odlétající lodí, v níž se zřejmě Skywalker nacházel.


V poslední době se však na různých stránkách objevila velmi zajímavá teorie, jež tvrdí, že se Luke v sedmém díle objevil daleko dříve. Podobnost jedné lodi, kterou Rey pozoruje na planetě Jakku s jeho osobním plavidlem, které známe z pžíběhů Legends je totiž nevyvratitelná.


Je možné, že Luke létal na Jakku kontrolovat Rey?Už od konce sedmé epizody se řeší rodičovství mladé Rey. Mnohé diskuze označily Luka za jejího otce, ovšem objevily se i názory, že jejím otcem je Obi-Wan, Han, či snad dokonce Palpatine.


Kdo z těchto pánů je Reyiným otcem nám naznačila konzolová hra Disney Infinity: Star Wars, kde Kylo Ren při střetnutí s Rey vysloví větu: "Face me cousin!", což v překladu znamená: "Postav se mi, sestřenice!". Pokud se nejedná o záměrné matení fanoušků, je v této hře potvrzeno Lukovo otcovství, avšak...


... to by Mark Hamill nesměl do světa vyslat poselství o Lukově sexuální orientaci. Prohlášení, že je Skywalker homosexuál totiž rozcupovala teorie o Lukově otcovství. Samozřejmě i zde se však může jednat o záměrné matení diváka


Je tu ještě jeden problém... Pokud má Luke být otcem, kdo je pak matkou? Nabízí se několik možností, z nichž některé znějí opravdu šíleně.


První možnost: Mara Jade. Lukova žena, známá z Expanded universe se ve filmu nikdy neobjevila, proto není moc pravděpodobná. Ovšem může se stát, že Laura Dern, potvrzená herečka pro Epizodu VIII, ztvární právě tuto roli. Dávám tomu tak 0,5 % šanci.


Druhá možnost: Jyn Erso. Hlavní hrdinka chystaného filmu Rogue One: A Star Wars story je už trochu reálnější, než Mara. Pokud ji během událostí zmíněného snímku bylo kolem 25 let, tak by k tehdy 18letému Lukovi celkem seděla. Představitelka Rey Daisy Ridley ale v jednom z rozhovorů řekla, že Jyn matkou není. Dávám 25% šanci.


Třetí možnost: někdo jiný. Ta zní asi nejpravděpodobněji. Může to být Laura Dern, ale klidně i někdo úplně jiný. Dávám 74,5% šanci.


Poslední otázka k Lukovi, která se často řeší v internetových diskuzí zní - Je Luke stále na světlé straně Síly? Myslím, že na tisíc procent mohu říci a všichni budou souhlasit, je!!!


To by bylo ke Skywalkerovi vše, ať nás Síla provází do premiéry Epizody VIII.


zdroj obrázků: inverse.com


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama