5 hereckých hvězd součastnosti okolo 40ti let

25. května 2016 v 16:23 | Marek Danko |  Zamyšlení
Rozhodl jsem se vybrat 5 herců okolo čtyřicítky, kteří jsou podle mě v součastnosti úspěšní a zároveň také příslibem do budoucna.

Tom Hardy


Osmatřicetiletý angličan byl letos nominován na oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za film REVENANT a jeho vítězství se víceméně očekávalo. Sošku mu nakonec ale vyfoukl Mark Rylance za Most Špionů. REVENANT však nebyl jediným filmem, ve kterém Hardy loni hrál. Za zmínku ještě rozhodně stojí snímek Šílený Max, kde musel Hardy stejně jako v REVENANTOVI prokázat i svou fyzickou odolnost. V roce 2017 ho navíc čeká pokračování Šíleného Maxe, válečný film Christophera Nolana Dunkirk a svou hereckou všestranost bude moct prokázat v roli Eltona Johna ve filmu Rocketman.

Oscar Isaac


Guatemalan Oscar Isaac oslví čtyřicítku až za tři roky, jeho herecký projev však působí natolik zkušešeně a vyzrále, že to vypadá jako kdyby za sebou měl již celou kariéru. Isaac navíc ani nehrál v mnoha filmech, jako třeba někteří jeho vrstevníci, ale zdá se, že minulý rok byl pro něj přelomový. Zahrál si totiž charismatickou postavu pilota Odboje v nových Star Wars a vynikající výkon předvedl ve Sci-Fi dramatu Ex Machina. Režisér Brian Singer si ho navíc vybral do role hlavního záporáka do nových X-Menů.

Domhnall Gleeson


Isaacův zrzavý kolega ze Star Wars a z Ex Machiny je v mém výběru nejmladší, ale místo si v něm určitě zaslouží. Minulý rok byl pro něj totiž mimořádně úspěšný, kromě již dvou zmíněných filmů, si zahrál ještě v dramatu Brooklyn a s Hardym i v REVENANTOVI. To znamená, že všechny filmy, ve kterých minulý rok hrál, byly nominovány na oscara alespoň v jedné kategorii, což je úctyhodné. Gleeson si tak minulým rokem nasadil laťku opravdu vysoko. Nejvíce zaujal asi v roli generála Huxe, velitele armády stormtrooperů prvního řádu, v níž působil oproti nevyrovnanému Kylo Renovi jako rozhodný vůdce, který má respekt a charisma. Spolu s Isaacem nebude chybět ani v osmém pokračování Star Wars ságy, která bude do kin uvedena příští rok.

Michael Fassbender


Fassbender byl letos nominovám na oscara za hlavní roli ve filmu Steve Jobs, měl však smůlu, že ho Leo prostě musel dostat, protože kdyby ho opět nedostal, tak by asi už postřílel všechny přítomné v sále. Opět se nám výčet herců propojuje, protože Fassbender si zahrál ve filmu Frank s výše představeným Gleesonem a v posledních X-Menech s Isaacem. Popularitu si právě získal hlavně díky roli Magneta v marvelovské serii X-Men, která mu nesmírně sedla díky tomu, že řeší důležitá dilemata a tvůrci udělali správný krok, když vybrali skvělého Fassbendera. Zdá se, že svého vrcholu ještě nedosáhl a klidně se vsadím, že vysněného oscara jednou získá. Ještě v roce 2016 bude mít premiéru několik jeho filmů a třeba se mezi nimi objeví i ten, který s Fassbendera zařadí mezi herce pyšnícími se slavnou soškou.

Benedict Cumberbatch


Seriálový Sherlock oslaví čtyřicáté narozeniny za necelé dva měsíce, je tak z mého výběru nejstarší. Díky svému talentu je dnes jedním z nejpopulárnějších a nejobdivovanějších herců součastnosti, a to nejen díky roli Sherlocka ve stejnojmeném seriálu. Cumberbatch je také výborný divadelní herec. Loni si zahrál jednu z nejslavnějších divadelních postav, a to samotného Hamleta. Letos se představí v hlavní roli marvelovského filmu Doctor Strange.

Zdroje obrázků: dailymail.co.uk, geektyrant.com, pinterest.com, thesource.com, telegraph.co.uk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama