Captain America: Civil War

13. května 2016 v 18:52 | Marek Danko |  Filmové recenze
Tak a máme tu další film s Avengers, tentokrát s názvem Kapitán Amerika: Občanská válka. Ačkoli je kapitán Steve Rogers hlavní postavou (na plátně přece jen stráví asi nejvíc času), tak film rozhodně nestojí jenom na něm a v žádnem případě se nedá říct, že film je jen o Kapitánovi. V tomto filmu je totiž Avengers spousta, až možná až příliš, ale na škodu to příliš není, protože mají buďto své opodstatnění nebo aspoň hláškují. Tvůrci se snažili do filmu dostat všechno, akci, humor, lásku, dojetí.... Nepůsobí to však nijak přeplácaně.

Která strana nakonec vyhraje?

Film není pouze o soubojích Avengerů s padouchy nebo Avengerů proti sobě, ale řeší se zde i politické otázky, a musím uznat, že to film spíše obohatilo, protože se tak nějak více přiblížil realitě a na souboje zbylo také dost času. Abych byl konkrétnější, tak se jedná o to, že při zásazích Avengerů umírá příliš mnoho civilistů. a tak se politici mnoha států světa rozhodli, že by bylo dobré na jejich činnost nějak dohlížet. Hlavní zápletka filmu je tedy o tom, že někteří s tím souhlasí a jiní jsou proti.

Jak už bylo ukázáno v traileru, ve filmu se objevil nový Spider-Man, který je ze všech minulých Spider-Manů rozhodně nejmladší, a díky tomu má i mladší tetu (opravdu luxusní milfka). Jeho mladá drzost doprovázena poznámkami a hláškami, film oživila. Už se nemůžu dočkat na další film, kde opět nebude chybět. Dalším novým hercem, na kterého se můžeme těšit i v dalších filmech je například Martin "hobit" Freeman.

Jak se bude dál vyvíjet postava Everetta K. Rosse v podání Martina Freemana?

Film nemá žádnou slabinu, ale abych mu mohl dát 100%, tak by mě musel ohromit přece jen trochu víc. Žádné velké překvapení totiž nepřinesl. Marvel ho natočil tak, aby byli všichni spokojeni a to se jim také povedlo. V žánru komiksových filmů totiž nasadil laťku zas o trochu víc, což je dobře, protože alespoň donutí chlapíky z DC Comics se víc snažit. Snímek navíc skončil tak, že bude pro diváka nesmírně zajímavé sledovat další vývoj celého Avengers příběhu.

Hodnocení: 90%

Zdroje obrázků: nextweek.cz, omnifeed.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama