Gotham - Azrael

5. května 2016 v 23:31 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Gotham je město, ve kterém bych jednoznačně žít nechtěl. Zkažené doupě neřesti, zločinu, jež je plné vražd, udávání a psychopatů, je skvěle ukázáno ve stejnojmenném seriálu, jehož další díl nám opět přinesl spoustu nových zvratů a překvapivých odhalení. Pojďme na to.

Epizoda s názvem Azrael nám zcela nečekaně představuje dalšího padoucha, jehož jméno je shodné s názvem dílu. No, kdo by to byl čekal, že? Theo Galavan, hlavní padouch první poloviny druhé série, kterému Gordon prostřelil hlavu, se totiž vrátil ze záhrobí díky Hugo Strangeovi a s novou identitou archanděla smrti vyrazil do ulic lovit hříšníky, obzvláště pak Jima. Byť se jej snaží zastavit celý sbor GCPD, Azrael stále uniká...


Azrael nosí kostým, který mu dal vyrobit Hugo Strange.Další dějové linky byly kvůli Azraelovým eskapádám upozaděny, přesto jsme měli možnost vidět Nygmu, kterak se zžívá s Arkhamem. Dále se v epizodě ukázal po dlouhé době i Gilzean s Tabithou, kteří podle mě ve finále ještě budou mít co říct. A v neposlední řadě ukázal svou tvář i sám Penguin, od něhož můžeme očekávat velkou touhu znovu se pomstít Galavanovi (tedy Azraelovi).


Nygma jako vězeň. Na jak dlouho?Do blížícího se finále nám tedy tvůrci dodali dalšího superpadoucha. Co můžeme od závěru sezóny čekat. Vrátí se Fish Mooney, Firefly nebo Jerome? Otázek je mnoho, doufejme, že brzy nalezneme odpovědi.


Jerome, kterého většina fanoušků považuje za budoucího Jokera je v zápisech GCPD veden jako mrtvý. Zvládne jej Strange oživit?Gotham je v současné době tím nejlepším komiksovým počinem, který se dá sledovat na televizní obrazovce, a možná bych si i troufl označit jej za důstojného soupeře i pro filmovou tvorbu DC a Marvelu.


Ať nás do příštích epizod provází Azraelův dech...


zdroj obrázků: screenrant.com, cosmicbooknews.com, bustle.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je váš oblíbený padouch z DC univerza?

Joker 59.3% (16)
Penguin 29.6% (8)
Riddler 7.4% (2)
Mr. Freeze 0% (0)
Firefly 0% (0)
Hugo Strange 3.7% (1)
Někdo jiný 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama