Hans Zimmer v Praze

8. května 2016 v 21:09 | Ondřej Novotný |  Hudební recenze
Včera jsem navštívil koncert legendárního skladatele filmové hudby Hanse Zimmera. Celý dnešní den sloužil ke vstřebávání zážitků a teď tedy mohu konečně napsat svůj pohled na ono monumentální představení.


Hanse Zimmera zná každý příčetný fanoušek filmu. Složil hudbu k desítkám filmu, z nichž naprostou většinu můžeme označit za filmy kultovní. Tóny jeho božské muziky na nás zní např. z Gladiátora, Temného rytíře či Počátku.


A právě tento frankfurtský rodák se nechal po dlouhé době ukecat a vyrazil na své první koncertní turné při němž navštívil již pár evropských metropolí, aby mohl konečně 7.5. dorazit i do stověžaté Prahy.


Pražské představení začalo kolem 20:15 a Zimmer nás všechny pozdravil klasickou německou češtinou: "Toprý fečer." Následně přešel do anglického módu (anglicky mluvil velmi obstojně, ale přece jen jsem jej chtěl slyšet šprechtit jeho mateřským jazykem) a počal vyprávět o svém životě. V prvním dějství např. zahrál skvělé skladby z Brownových filmů Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda. Největší potlesk však Hans s celým svým souborem, jenž tvořili mimořádně talentovaní hudebníci a hudebnice ze všech koutů naší planety spolu s českým fymfonickým orchestrem, sklidil za epické podání skladby He's a pirate ze snímku Piráti z Karibiku. Tím skončila prvá část představení a já netrpělivě očekával tu další...V dějství druhém rozjel Hans komiksovou hudbu a celým stadionem produněly temné tóny z filmu Temný rytíř a poté ješte skvělá skladba Electro z Amazing Spider-Mana 2. Při těchto dvou kultovních hudebních počinech musím velmi vysoko vyzdvihnout skvělé světelné efekty, které výrazně zlepšily celkový dojem.


Kolem jedenácté hodiny večerní Hans skončil a rozloučil se s publikem. Všichni v hale povstali ze svých sedadel a mohutným potleskem vzdávali hold králi večera. Po několika málo minutách se na pódiu objevily varhany, vrátil se celý orchestr a přišel čas na monumentální přídavek, který byl složen ze skladeb z filmů Interstellar a Počátek. Tím celý fantastický večer definitvně skončil a já, doufajíc, že Hans někdy opět navštíví naší zemičku odjel domů.


Na úplný závěr bych ještě rád označil několik lidí, kteří opustili představení při potlesku před přídavky za ty největší kulturní barbary, hovada, nepříčetné vypatlance či mimozemské nerdy. Toť vše.


Hodnocení: 100%


zdroj obrázku: o2arena.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Králičí máma píše Králičí máma píše | Web | 10. května 2016 v 8:28 | Reagovat

Mám na koncert úplně stejný názor :-) Odchod před koncem mi přijde jako obrovská neúcta k lidem, kteří tam celý večer podávali úžasné výkony. Ale ono nejde jen o ty, co odcházeli dřív, ale i o ty, co si tam věčně věků chatovali na mobilech. Jeden za náma dokonce sledoval hokej a neustále svou partnerku informoval, jak to probíhá. Vůbec jim nedochází, že věčně svítící mobil nebo poslouchat jak si někdo povídá, může ostatní také dost otravovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama