Nejlepší herci ze ságy X-Men

22. května 2016 v 21:12 | Ondřej Novotný |  Žebříčky
Krátce po premiéře a následné recenzi filmu X-Men: Apocalypse jsem se rozhodl sestavit desítku nejlepších herců, kteří hráli prim v celé x-menské franšíze.


Při určování pořadí jsem se zaměřil jak na mladé, tak staré verze různých postav.


10. Halle Berry

role: Ororo Munroe/Storm
debut: X-Men (2000)

Držitelka Oscara předvedla v roli mocné, bouře ovládající mutantky pozoruhodný výkon a za čtyři filmy vystřídala tři různé účesy. Každopádně její angažmá u Marvelu dopadlo o hodně lépe, než anabáze u DC Comics, kde neúspěšně zahrála Catwoman.
9. Nicholas Hoult

role: Hank McCoy/Beast
debut: X-Men: First Class (2011)

Mladý Beast je nesmírně inteligentní vědec, který se nejprve snaží zastavit svou mutaci, aby nakonec přijal identitu modrého zvířete, a úspěšně bojoval proti Apocalypsovi, Shawovi a dalším nepřátelům. Nick Hoult, který je jedním z nejlepších nastupujících britských herců, předvedl v této roli výkon, jenž zastínil i Kelseyho Grammera, původního Beasta z roku 2006.
8. Brian Cox

role: William Stryker
debut: X2: X-Men United (2003)

První a poslední nemutantský herec našeho žebříčku. Bard britské kinematografie Brian Cox ztvárnil postavu hlavního padoucha druhého dílu, xenofobního plukovníka Strykera, s patřičnou dávkou hnusu a ohavnosti, čímž si trochu připomněl svou slavnou roli Hannibala Lectera. Jeho nástupci v roli Strykera Danny Huston a Josh Helman mu nesahají ani po kotníky.
7. Famke Janssen

role: Jean Grey
debut: X-Men (2000)

Překrásná Holanďanka předvedla v roli mocné Jean Grey tři rozdílné výkony. V prvním díle byla nezkušenou bojovnicí se slabými schopnostmi, v druhém se stala velkou hrdinkou, jež neváhá obětovat život za záchranu přátel. A konečně v díle třetím je hlavní zápornou postavou. Všechno hraje naprosto perfektně a je nejlepší herečkou celé ságy. Doufejme, že ji v X-Men ještě někdy uvidíme.
6. Ryan Reynolds

role: Wade Wilson/Deadpool
debut: X-Men Origins: Wolverine (2009)

V angličtině je postava Deadpoola nazývána "merc with a mouth", čili česky "ukecaný žoldák". Reynolds, který si roli tohoto mutanta střihl v nedávném hitu, rozhodně přezdívce dostál. Roli Deadpoola zahrál už v roce 2009, ale tenkrát se vůbec nepovedla. Naštěstí letos přišlo povedené repete a pokud se Deadpool objeví i v dalších filmech, můžeme očekávat Reynoldsův skok nahoru v tomto žebříčku.
5. Patrick Stewart

role: Charles Xavier /Professor X
debut: X-Men (2000)

Sir Patrick Stewart zahrál roli mutantího mentora podobně jako kapitána Picarda. I zde působí jako rozvážný vůdce, moudrý ochránce a rozený diplomat se sklony k pacifismu. Nedávno prohlásil, že s rolí Xaviera zdaleka nekončí a krátce poté jej studio potvrdilo jako jednu z hlavních hvězd do filmu Wolverine 3.
4. James McAvoy

role: Charles Xavier/Professor X
debut: X-Men: First Class (2011)

Při polorebootu v roce 2011 nahradil Stewarta McAvoy, známý tenkrát z filmů Last King of Scotland (2006) či Attonement (2007). A byla to perfektní volba. Pod režijní taktovkou Matthewa Vaughna předvedl tento Skot fenomenální výkon s ve spojení s Michaelem Fassbenderem táhl i další dva filmy s mladou krví. Vypadá to, že s prací na X-Men ještě nekončí, takže se na něj můžeme brzy znovu těšit.
3. Michael Fassbender

role: Eric Lensherr/Magneto
debut: X-Men: First Class (2011)

Na Oscara nominovaný německý herec je největší hvězdou mezi mladými X-Meny. Fassbender totiž Magneta zobrazuje jako nevyrovnaného muže, který již třikrát měnil stranu. A taky drží titul největšího zabijáka nové trilogie...
2. Ian McKellen

role: Eric Lensherr/Magneto
debut: X-Men (2000)

Magneto stařík je v našem hodnocení o chlup lepší než junior. Je to hlavně kvůli tomu, že McKellen působí démoničtěji. A jeho napjatý vztah s Xavierem je rovněž skvělý a celé trilogii dává punc nejasného boje mezi dobrem a zlem, kde ani jedna strana není přesně definována.1. Hugh Jackman

role: Jimmy "Logan" Howlett
debut: X-Men (2000)

Pokud počítáme i camea, objevil se Jackman ve všech x-menských filmech. Role Wolverina je pro něj největším hereckým požehnáním, proslavila jej po celém světě. V každém filmu z celé série přestavil Logana jako namyšleného a sarkastického bojovníka, který ma občas velké záchvaty zuřivosti. Naposledy to ukázal v posledním snímku X-Men: Apocalypse, kde za pouhé tři minuty zabil několik desítek lidí.


To jsou tedy ti nejlepší herci a herečky z x-menských filmů. A jelikož budou další přibývat, brzy budu muset žebříček aktualizovat.


zdroj obrázků: aceshowbiz.com, escapistmagazine.com, comicbookmovie.com, deadline.com, variety.com, ew.com, aveleyman.com, superherohype.com,
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama