X-Men: Apocalypse

21. května 2016 v 22:47 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Už ve čtvrtek jsem navštívil kino s zhlédl x-té pokračování komiksové ságy X-Men. Nyní se konečně dostávám k pozdní recenzi.
Jedná se sice už o devátý film o mutantích hrdinech, ale že by série klesla na dno, jak píše většina recenzentů, tak to se říct nedá. Pár chybek se najde, ale jinak jsou X-Men stále tou správnou komiksovou zábavou.Od roku 2011, kdy Matthew Vaugh natočil X-Men: First Class, sledujeme příbehy mladších verzí mutantů. O tři roky později přišel film X-Men: Days of Future Past, který byl crossoverem mladých a senilních Magnetů a Xavierů. Tento snímek také překopal celý dosavadní x-menský vesmír. Ovšem již na jeho konci jsme měli mižnost vidět, že Wolverine (Hugh Jackman) si opět projde procedurou v rámci projektu weapon X. A jelikož byla změněna minulost i budoucnost, dalo se čekat pokračování. Plus ještě na konci, po titulkách, byla vidět jakási postava, co staví pyramidu. A přesně na této postavě postavil Singer nový film. Apocalypse.


Teď k samotnému filmu... Někdy tři tisíce let před Kristem buduje Apocalypse (Oscar Isaac) v Egyptě mohutnou říši, staví pyramidy (a nemá Imhotepa, zajímavé :D) a nechává si říkat En Sabah Nur. Po velkém boji pak nakonec usne a všichni doufají, že se již nikdy neprobere. Jo, ješte ke všemu má tento modrý záporák goa'uldskou výzbroj a podobné strážce jako Apophis či Anubis ve Stargate.


Pak se děj přesune do roku 1983, Apocalypse samozřejmě vzbudí a nevidí rád svět pod vládou lidí, proto si "naverbuje" pár bojovníků a chce zničit svět. Proti němu stojí mladí studenti pod vedením Charlese Xaviera (James McAvoy) a Raven/Mystique (Jennifer Lawrence). A vše končí asi tou největší řežbou v x-menských dějinách.


Mutantům pomáhá i agentka Moira MacTaggert (Rose Byrne)Chybou rozhodně byla spousta postav. Psylocke (Olivia Munn), Angel (Ben Hardy), William Stryker (Josh Helman) a Wolverine mají tak málo prostoru, že by jejich absence vůbec neuškodila, byť u Logana se jedná vyloženě o cameo.


Byť je Wolverine ve filmu asi tři minuty, má na svém kontě patrně nejvíc zabitíDalším problémem je opakování reálií z dřívějších epizod. Už počrvrté jsme se totiž podívali do Auschwitzu, podruhé vypuklo zemětřesení vyvolané Magnetem (Michael Fassbender) a rovněž podruhé zabil Magneto spoustu nepřátel jen za pomoci přívěsku z kovu.


Naopak velkými plusy celého snímku jsou např. Apocalypse v podání skvělého Oscara Isaaca, dobří mlaďoši Jean Grey (Sophie Turner) a Quicksilver (Evan Peters) a další vtipné cameo Excelsiora Stana Leeho.


Mladá Jean má i svou stinnou stránku (budoucí Dark Phoenix)A úplně nejlepší scéna filmu je sice recyklovaná nejlepší scéna Days of Future Past, ale je znovu vtipná a nejde si ji neužít. Ano, vystupuje v ní Quicksilver.


Tak tedy, když vezmu v potaz klady a zápory vychází mi hodnocení na...


Hodnocení: 75%


Zdroj obrázků: screenran.com, jean-greyphoenixmblogspot.com, rollingstone.com, xmenmovies.wikia.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 21. května 2016 v 22:53 | Reagovat

pěkný blog:)

2 kritickyklub kritickyklub | 22. května 2016 v 14:31 | Reagovat

[1]:Děkujeme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama