Independence Day: Resurgence

24. června 2016 v 23:34 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Roland Emmerich se po třech letech opět vrátil do kin. A návrat to byl vskutku velkolepý a megalomanský, prostě přesně v jeho stylu. Když jsem poprvé viděl jedničku tohoto skvělého katastrofického sci-fi, nechápal jsem, jak mohl něco tak extrémně amerického natočit stuttgartský rodák :D. No, a u sequelu si myslím to samé. Ale i tak je super vidět jednoho z nejbombastičtějších režisérů zpátky v první lize. Roland totiž po letech strádání, kdy nás mučil hrůzami typu 2012 či White House Down, konečně natočil film, který ctí jeho původní devadesátkovou tvorbu.

Jo, jasně. Film nemá téměř žádný smysluplný děj, chybí v něm hlavní postava z minulého dílu, ale stejně, když jsem poprvé uviděl prezidenta exprezidenta Whitmora (Bill Pullman), ukápla mi pověstná nostalgická slza. Spolu s ním se samozřejmě vrátili další borci z prvního dílu, například David Levinson (Jeff Goldblum) či Dr. Okun (Brent Spiner). Doplněni mladou krví, která sice představuje slabší část ansámblu tohoto filmu, vyráží hrdinové znovu do akce proti emzácké invazi. A invazní armáda je mnohonásobně větší, než byla minule.


Bill Pullman opět nezklamal
Film nemá pro mě, fajnšmekra žánru sci-fi téměř žádnou slabinu, trochu mě rozčiloval jen Liam Hemsworth, kterého moc nemusím, a který se snad v poslední době vyskytuje v každém druhém snímku. A koneckonců ani postava Dylan Hillera (Jesse T. Usher) není úplně nejlepší, kam se hrabe na svého filmového otce. To však budiž jediné vážnější výtky.


Liam Hemsworth
Film se povedlo skvěle doplnit internetovou stránkou "War of 1996", která slouží jako propojení prvního filmu s Resurgence a popisuje nejzásadnější okamžiky války. Za tuto propagaci dávám tvůrcům palec nahoru. Odkaz zde: http://www.warof1996.com/
Celkově vzato je tedy snímek velmi povedený a vypadá to, že Roland Emmerich chytil druhý dech a vrací se k osvědčeným žánrům. Příští rok přijde do kin třetí a závěrečný díl Independence Day a napřesrok očekávejme remake kultovní StarGate. Je tedy vidět že německý rodák opouští noru, do které po propadnutí White House Down zalezl a chystá se znovu dobývat Hollywood. Můžeme jen doufat, že i v budoucnu vlije do našich srdcí tolik radosti, jako se mu to povedlo v podobě Independence Day: Resurgence.


Hodnocení: 80%
zdroj obrázků: cinemablend.com, ripitup.com.au
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama