Nejlepší postavy druhé série Gothamu

1. června 2016 v 23:20 | Ondřej Novotný |  Žebříčky
Po delší odmlce se kritický klub konečně vrací. Dnes si představíme ty nejlepší postavy z gothamské druhé série. Při určování pořadí tedy hrály roli jen události druhé řady, k první jsem vůbec nepřihlížel.
10. Victor Fries/Mr. Freeze

herec: Nathan Darrow

Počátkem jarní části druhé série začal Gotham mrznout. Zamilovaný Fries totiž ve snaze zachránit život své ženy zamrazil několik nevinných obyvatel města. Když nakonec GCPD vypátrala jeho úkryt, rozhodl se vzdát. Mezitím však jeho žena spáchala "zamrazenou sebevraždu". Fries se snažil zabít se též, ale profesor Hugo Strange jej převezl do Indian Hill a udělal z něj jednoho ze svých znovuzrozených bojovníků. Pod novou identitou Mr. Freeze potom Fries několikrát bojoval proti Gordonovi. Konec série jej zastihl při velkém souboji s Firefly, jehož výsledek je nejasný.

9. Nathaniel Barnes

herec: Michael Chiklis

Po smrti komisařky Essenové, kterou zabil Jerome Valeska, převzal její místo charismatický kapitán Barnes, chlapík ze staré školy. Od začátku si oblíbil Jima Gordona a sestavil s ním tým nezkorumpovaných policistů. Jeho největším úspěchem bylo bezpochyby Penguinovo zajetí. Pak se ještě zasloužil o dopadení Riddlera. Během Azraelova teroru byl zraněn a jeho další osud je nejasný. Nejsem si jist, jestli je mrtvý, ale jelikož je Bullock jen dočasným kapitánem GCPD, tak nejspíše ne.

8. Harvey Bullock

herec: Donal Logue

Protřelý detektiv a Jimův neochvějný spojenec v tažení proti gothamské prohnilosti si ve druhé sérii prošel velkým vývojem. Nejprve se vracel k GCPD po Loebově puči, následně pomáhal Gordonovi při vyšetřování Galavana. Ve druhé půli s názvem "Wrath of the Villains" bojoval hrdinně stále v řadách gothamské policie proti Strangeovi a jeho poskokům. Po Azraelově nástupu a vyřazení Barnese ze hry se nakonec stal zastupujícím kapitánem GCPD. V závěrečné epizodě vedl útok zásahových jednotek na Arkham a povedlo se mu dopadnout Huga Strange.

7. Alfred Pennyworth

herec: Sean Pertwee

Rodinný komorník rodiny Wayneů, jehož fantasticky ztvárňuje šarmantní Brit Pertwee, působil po celou dobu trvání druhé sezóny jako nejcharakternější a nejoddanější ochránce malého Brucea. Alfred svedl souboj s Penguinem, zašermoval si s Azraelem. Avšak v druhé polovině série ubylo jeho výskytu, proto jej řadíme až na sedmou příčku. Snad si příští rok polepší.

6. Oswald Cobblepot/Penguin

herec: Robin Lord Taylor

Nejlepší postava první série se v té druhé propadla až na šesté místo. Penguin totiž pobyl na obrazovce mnohem kratší čas. Nejprve ještě jako král gothamské mafie prohrál souboj s Galavanem, aby nakonec skončil v arkhamském ústavu. Odtud vylezl jako polepšený muž, ovšem tato jeho identita jej opustila po smrti otce, kterého krátce předtím našel. Pak se Oswald opět stal sadistickým šílencem. A tak ho máme rádi.

5. Theo Galavan/Azrael

herec: James Frain

Hlavní padouch druhé série!!! Galavan, vlastním jménem Dumas, totiž úspěšně manipuloval gothamským obyvatelstvem včetně Bruce Waynea, aby se stal starostou města. Poté, co byly jeho pikle odhaleny a on zabit, dostalo se jeho tělo do péče Huga Strange. Po oživení vlétl pod přezdívkou Azrael zpátky na scénu a dlouho trápil GCPD, až jej nakonec obrovskou bazukou zlikvidoval Butch Gilzean.

4. Edward Nygma/Riddler

herec: Cory Michael Smith

Riddler manipuloval celou GCPD včetně Jima Gordona a konečně nám v druhé sérii naznačil svůj původ. Byť byl nakonec policií lapen a uložen do Arkhamu, dokázal si najít vhodné spolupracovníky i zde a málem se stal zkázou pro Bruce Waynea či Lucia Foxe.
3. Hugo Strange

herec: BD Wong

Arcipadouch! Hugo Strange je jeden z nejstarších batmanovských záporáků, proto byl po celou dobu svého účinkování v Gothamu pod drobnohledem. A rozhodně nezklamal. Hugo stál v čele Arkhamu a postupně se zjistilo, že tahá za nitky ve Wayne Enterprises. Do světa vyslal Azraela, Fish Mooney, Freeze a další. Nakonec jej sice dopadla GCPD, doufejme však, že to neznamená jeho konec v seriálu.

2. Bruce Wayne

herec: David Mazouz

Budoucí temný rytíř pátral ve druhé sérii nejen po otcově dědictví, ale taky po korupci ve své vlastní firmě Wayne Enterprises. S pomocí svých věrných druhů Alfreda, Lucia a Jima nakonec zvládl triumfovat v mnoha bojích. Jeho dětství jej zoceluje a on se pomalu ale jistě chystá na dráhu netopýřího ochránce Gotham City.

1. James Gordon

herec: Ben McKenzie

První místo bylo jasné od samého začátku. Detektiv Jim Gordon je jednoznačně nějvětším sympaťákem celého seriálu. Ve druhé sérii si prošel vzestupy i pády. Přišel o svou přítelkyni i o její dítě, ale na druhou stranu porazil Galavana a nakonec i Strange. Do třetí série doufejme v jeho další rozvoj, případně v nárůst jeho knírku.

To by bylo k nejlepším charakterům Gothamu všechno. Na další sérii si musíme počkat do podzimu, ale již teď můžeme s klidem prohlásit, že půjde opět o skvělou jízdu plnou těch nejrůznějších záporáků z DC Univerza.zdroj obrázků: flickeringmyth.com, denofgeek.com, theactionpixel.com, cinemablend.com, recapguide.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je váš oblíbený padouch z DC univerza?

Joker 59.3% (16)
Penguin 29.6% (8)
Riddler 7.4% (2)
Mr. Freeze 0% (0)
Firefly 0% (0)
Hugo Strange 3.7% (1)
Někdo jiný 0% (0)

Komentáře

1 inoovajbalauv inoovajbalauv | E-mail | 31. července 2018 v 7:12 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama