Přestupy Marvel - DC: Část II.

10. června 2016 v 19:48 | Ondřej Novotný |  Zamyšlení

Po včerejším článku, kde jsem se zaměřil na slavné úprky od DC Comics k Marvelu, pokračuji dnes druhým dílem, kde si ukážeme přestupy v opačném směru. :-)
Donal Logue

Marvel: Blade (1998)
DC: Gotham (od 2014)

V dobách, kdy ještě upíři nebyli přiteplení a vybledlí, zahrál charismatický Kanaďan Logue ve filmu Blade zabijáckého Quinna. Naneštěstí však vzhledem k určitým okolnostem nemohl zopakovat svou roli v dalších dílech. Komiksů se proto na dlouhých šestnáct let vzdal. Předloni však Fox přišel se zajímavou nabídkou, která se nedala odmítnout. Donal vlétl do seriálu Gotham, kde dodnes úspěšně hraje postavu detektiva Harveyho Bullocka. A hraje ho dobře. Co dobře, výborně.Verdikt: Logue sice upíra zahrál bravurně, ale přestupem k DC přece jen povýšil svou kariéru na vyšší příčku. Detektiv mu zatraceně sedí.
Dominic Cooper

Marvel: Captain America: The First Avenger/Captain America: První Avenger (2011), Agent Carter/Agentka Carterová (2015-2016)
DC: Preacher/Kazatel (od 2016)

U Marvelu hrál Dominic inteligentního Howarda Starka, který pomohl spojencům vyhrát druhou světovou válku. Krom toho pomáhal Peggy Carterové s jejími případy okolo organisace Hydra. A v neposlední řadě dal život Tony Starkovi (Robert Downey Jr.). Už během natáčení AC podepsal však tento "zrádce" smlouvu s DC, konkrétně na seriálové zpracování kultovního komiksu Preacher. Ten teď teprve začal a Cooper zatím nenaplnil očekávání fandů, ale dejme mu čas. Ovšem pro jeho osobní život má přestup k DC nejvíc pozitivní vliv. Během natáčení seriálu se totiž zamiloval do představitelky Tulip Ruth Neggy se kterou nyní tvoří pár.


Verdikt: zatím nejasný
Ben Affleck

Marvel: Daredevil (2003)
DC: Batman v Superman: Dawn of Justice/Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)
plánované filmy u DC: Suicide Squad/Sebevražedný oddíl (2016), Justice League/Liga spravedlivých (2017), Batman (2018), Justice League: Part II/Liga spravedlivých: Část II (2019)

Když dostal roku 1998 spolu s Mattem Damonem Oscara za scénář k filmu Good Will Hunting, prorokovali mu experti velkou kariéru. Ben však tato prohlášení nenaplnil a rolemi ve filmech jako Pearl Harbor klesal v hodnocení expertů i fanoušků níž a níž. Pomyslného dna se dotkl v marvelácké komiksové adaptaci Daredevil, což byl film o slepém muži, který bojoval s podsvětím, přičemž byl oblečen ve fešném rudém oblečku. Pád na dno zastavil Affleck až režií i bravurním herectvím filmu Argo (2012) za které dostal svého druhého Oscara. Krátce po tomto výkonu oznámilo DC Comics obsazení Bena do role nejpopulárnějšího superhrdiny Batmana. Ani hora protestů jej tenkrát nezastavila, proto se ve filmu Batman v Superman konečně objevil. A podal fantastický, absolutně FANTASTICKÝ výkon, čímž dal zapomenout na stupidního Daredevila.


Verdikt: Benovi jasně prospěl přestup k DC.
Laurence Fishburne

Marvel: Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer/Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)
DC: Man of Steel/Muž z oceli (2013), Batman v Superman: Dawn of Justice/Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jeden z nejlepších černošských herců, hvězda série Matrix si v komiksu nepřímo zahrál už v roce 2007, kdy propůjčil hlas CGI Silver Surferovi. Pak si dal od komiksů pauzu, ale během šesti let nezavadil o pořádný projekt... Proto s nadšením přijal nabídku DC na roli Perryho Whitea v novém Supermanovi. Stal se tak prvním černým Perrym :D. A letos si Perryho zopakoval. Nutno říct, že opět skvěle.


Verdikt: I Laurencovi prospěl přestup k DC Comics.
Druhý díl našeho seriálu o přestupech mezi Marvelem a DC Comics končí, v příští předposlední epizodě se zaměříme na tzv. komiksové cestovatele :D :D.zdroj obrázků: moviepilot.com, comicvine.gamespot.com, rise.gr, comicbook.com, superherohype.com

další zdroje: imdb.com, csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama