Přestupy Marvel - DC: Část III.

11. června 2016 v 23:48 | Ondřej Novotný |  Zamyšlení

V dnešním díle článku o komiksových přestupech se zaměříme na cestovatele, tj. na umělce, kteří střídali či střídají účinkování ve filmech DC a Marvelu. Opět jsem vybral čtyři představitele, z nichž bych předem rád vypíchl hlavně toho posledního...
Morena Baccarin

DC: The Flash (od 2014), Gotham (od 2014)
Marvel: Deadpool (2016)

Brazilská hvězdička je ve světě komiksu v posledních letech nejobsazovanější herečkou. Ve stáji DC Comics zaujala svým hlasem v seriálu The Flash, kde namluvila počítač z budoucnosti Gideon. Bruno Heller si ji následně vybral do jedné z klíčových rolí v seriálu Gotham. Morena v tomto skvělém počinu dále působí v roli Dr. Lee Thompkins. Avšak během působení v Gothamu neměla Morena problém točit film Deadpool, kde skvostně zahrála milenku hlavního hrdiny. Její angažmá u Marvelu možná bude pokračovat v sequelu... U DC má smlouvu minimálně na další sérii Gothamu.Verdikt: Byť podala v Deadpoolovi celkem dobrý výkon, měla by se soustředit hlavně na Gotham. Temné prostředí DC ji svědčí přece jen o trochu víc. Dokonce si při natáčení našla i přítele - Jamese Gordona Bena McKenzieho miluje i v reálném životě.
Halle Berry

Marvel: X-Men (2000), X2/X-Men 2 (2003), X-Men: The Last Stand/X-Men: Poslední vzdor (2006), X-Men: Days of Future Past/X-Men: Budoucí minulost (2014)
DC: Catwoman (2004)

Oscarová herečka s komiksem začala na počátku tohoto milénia, když v hábitu X-Men sesílala na zem hromy a blesky jako Storm. Obrovský úspěch mutantí série jí vynesl hlavní roli i v ambiciózním DC snímku Catwoman. Očekávání byla obrovská a následné zklamání ještě větší. Halle si díky tomuto filmu k Oscaru přidala i cenu Razzie. Návrat do marvelovského světa byl ve třetím díle X-Men podobně rozpačitý, proto se v roce 2006 Berry rozhodla s komiksy skončit a dokonce odmítla nabídku na spin-off o Storm. Po dlouhých osmi letech se ale nakonec nechala přemluvit a do role bouřné mutantky se vrátila v nejvelkolepějším x-menském filmu Days of Future Past, kde však její účinkování trvalo zhruba pět minut.


Verdikt: Halle rozhodně zahrála lépe u Marvelu.
James Marsden

Marvel: X-Men (2000), X2/X-Men 2 (2003), X-Men: The Last Stand/X-Men: Poslední vzdor (2006), X-Men: Days of Future Past/X-Men: Budoucí minulost (2014)
DC: Superman Returns/Superman se vrací (2006)

Marsden si zahrál ve všech třech dílech původních X-Men, představil světu velmi dobře zpracovanou postavu mutanta Cyclopse. Během natáčení třetí části však narazil na problém, neboť v tu dobu chystal též projekt u konkurence. Proto nakonec Cyclops zemřel hned na začátku a Marsden tak mohl veškeré své síly vrhnout na Supermana, kde hrál manžela Lois Lane Richarda Whitea. A to byla chyba, návrat muže z oceli se nepovedl. Proto si tedy James dal od komiksů dlouhou pauzu a vrátil se stejně jako Halle Berry až předloni, když si střihl cameo roli v poslednách X-Men.

Verdikt: Marsden měl stejně jako Halle zůstat jen u marveláckých filmů.
Ryan Reynolds

Marvel: Blade: Trinity (2004), X-Men Origins: Wolverine (2009), Deadpool (2016)
DC: Green Lantern (2011)

Kanadský herec, který byl ženatý se Scarlett Johansson, je největším komiksovým turistou. Celou svou kariéru ve filmech podle obrázkových sešitů začal v třetím díle upírské krvavé romance Blade: Trinity, kde ztvárnil Hannibala Kinga, pomocníka hlavního hrdiny. Po pěti letech se Reynolds objevil v x-menském spin-offu o Wolverinovi. Jeho role Wade Wilsona, budoucího Deadpoola byla hodnocena extrémně negativně a tak se zatrpklý herec upsal pod velmi ambiciózní projekt DC Comics - Green Lantern. Příběh o pilotu Halu Jordanovi, který chrání vesmír před nepřítelským Paralaxem však sklidil stejně jako Wolverine negativní hodnocení. Po dobu dalších pěti let tedy Ryan v komiksech nehrál, ale potají chystal návrat k Wadu Wilsonovi. Když mu to letos konečně vyšlo a Deadpool vlétl do kin, došlo konečně k prolomení jeho komiksové smůly. Deadpool je velmi úspěšný a po celém světě si získal milióny příznivců. K radosti fandů prohlásil Reynolds, že jinou komiksovou postavu už nezahraje. Nebrání se však cameo rolím Deadpoola v x-menských filmech.


Verdikt: Reynolds se dlouho hledal. Musel projít několika filmy u obou studií, aby si dokázal, že mu nejvíc sedí Deadpool.
Dnes by to bylo všechno, v příštím díle se zaměříme na budoucnost komiksových přestupů.zdroj obrázků: pinterest.com, imgur.com, cinematanza.blogspot.com, wmur.com, kingoftheflatscreen.com

další zdroje: imdb.com, superherohype.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama