Přestupy mezi DC a Marvelem

9. června 2016 v 22:19 | Ondřej Novotný |  Zamyšlení
Musíme si uvědomit, že žijeme ve zlatém věku komiksu. Obrázkové příběhy okupují nejen pulty knihkupců, ale v posledních letech úspěšně dobyly i televizní obrazovku či stříbrné plátno. Komiksových společností je celá řada, DC a Marvel však ční nade všemi. Určují trendy a každý rok připraví několik filmů a seriálů, které pak vydělávají obrovské částky. Díky obrovskému věhlasu obou mocných nakladatelství se pravidelně daří do filmů či seriálů získávat velké herecké hvězdy. Nu a občas se stane, že herec či herečka za svou kariéru projde jak DCčkem tak Marvelem. A přesně tomuto tématu se dnes budeme věnovat. Nepojal jsem jej jako žebříček, ale spíše jako hodnotící článek. Aby tento text nebyl moc dlouhý, nezapočítávám animované filmy, Marka Hamilla by jste tedy hledali marně :-(.Jelikož je nakladatelství DC Comics starší, začněme teď přestupy z něj do Marvelu.
Josh Brolin

DC: Jonah Hex (2010)
Marvel: Guardians of the Galaxy/Strážci galaxie (2014), Avengers: Age of Ultron/Avengers: Věk Ultrona (2014)
plánované filmy u Marvelu: Avengers: Infinity War - Part I/Avengers: Nekonečná válka - Část I (2018), Avengers: Infinity War - Part II/Avengers: Nekonečná válka - Část II (2019)

Herec, který bez problémů zahraje velkou roli v akčních blockbusterech, ale problém mu nedělá ani nezávislé filmové dílko, naskočil do komiksového světa v roce 2010, kdy zahrál hlavní roli ve snímku Jonah Hex. Westernový akčňák však diváky neuchvátil a Josh se tenkrát zapřisáhl, že do komiksů už nikdy nevleze. Když mu však o čtyři roky později zacinkali před obličejem mincemi představitelé Marvelu, kývl nakonec na roli Titána Thanose, který je hlavním padouchem celého marveláckého vesmíru. Zatím nedostal ještě tu největší příležitost, mihl se jen ve dvou cameo rolích. Jeho herecký um v komiksu si tedy budeme moci znovu ověřit až v roce 2018, kdy se objeví ve třetích Avengerech.


Verdikt: nejasný
Tommy Lee Jones

DC: Batman Forever/Batman navždy (1995)
Marvel: Captain America: First Avenger/Captain America: První Avenger (2011)

Brolinův kolega z kultovního filmu No Country for Old Men (2007) si zahrál v neonovém propadáku Batman Forever již v polovině devadesátých let. Roli Harveyho Denta však pojal až moc komediálně a byl zkritizován. Ke komiksům se vrátil až v roce 2011 jako plukovník Chester Phillips v jedničce Captaina Americy. Ve stáji Marvelu předvedl skvělý výkon, ale dalším filmům se již neupsal a s komiksy tedy definitivně skončil.


Verdikt: Jones sehrál lepší part u studia Marvel
Hugo Weaving

DC: V for Vendetta/V jako Vendetta (2006)
Marvel: Captain America: First Avenger/Captain America: První Avenger (2011)

Legendární Agent Smith z Matrixu či Elrond z Tolkiena ztvárnil v postapokalyptickém filmu V for Vendetta jednu z hlavních rolí - samtoného V. Ovšem diváci na plátně viděli jen muže s maskou Anonymous, takže si neužili jeho tváře. V Marvelu zahrál nacistického záporáka Johanna Schmidta, zvaného Red Skull. Jeho tvář byla sice ve filmu opět vidět jen asi první třetinu, ale červený obličej skýtal také nějaké ty Hugovy rysy. Původně se předpokládal jeho návrat i do filmu Avengers (2012), ale nakonec se od něj ustoupilo. Weaving se od té doby v komiksových adaptacích neobjevil.


Verdikt: Weaving ukázal své herecké schopnosti jak u DC tak u Marvelu. Nedá se říct, že by mu přestup prospěl či ne
Natalie Portman

DC: V for Vendetta/V jako Vendetta (2006)
Marvel: Thor (2011), Thor: The Dark World/Thor: Temný svět (2013)

Židovská superhvězda se komiksu poprvé účastnila spolu s Weavingem ve zmíněném V for Vendetta, kde zahrála Evey. Nedá se říct, že by jí role nesedla, ale přece jen to nebylo úplně ono. V marvelovských filmech se jako Jane Foster zamilovala do mocného boha Thora, ale její hraní bylo hrozně toporné, proto jej nemůžeme hodnotit kdovíjak kladně. Naštěstí se už v dalších počinech mladšího komiksového studia už neobjeví, což je pro její kariéru možná dobře.


Verdikt: Natalie by v komiksech asi radši neměla hrát vůbec, nesvědčí jí.
Pro dnešek vše, aby nebyl článek moc dlouhý, rozhodl jsem se jej rozdělit na více částí. Další přestupy si tedy nechme na příště :-).zdroj obrázků: findingthewrongwords.blogspot.com, rise.gr, imgur.com, houseofgeekery.com

ostatní zdroje: imdb.com, superherohype.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama