Batman - The Killing Joke

30. července 2016 v 1:06 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Och, ještě že existuje Warner Bros. a DC Comics!! Nebýt jich, pamatoval bych si tento týden z filmového hlediska jen prostřednictvím Ghostbusters. Naštěstí mi však animák natočený podle kultovního komiksu Alana Moorea zlepšil náladu o celé parseky, neboť mne zanechal v naprostém nadšení.

DC bylo vždycky schopno poslat do světa animovaný film, který by nikdy neměly vidět děti a Killing Joke rozhodně v tomto trendu není žádnou výjimkou a po kultech jako Batman vs. Dracula či Batman vs. Red Hood, které považuji za erkové filmy, přišel nyní na řadu film, který popisuje ve dvou časových liniích (ve kterých se jde podobně vyznat, stejně jako v Godfather: Part II) složitou osobnost nejmocnějšího a nejproslulejšího kriminálníka Gothamu - Jokera.Příběh se vměstnal do nějakých těch 75 minut a od samého začátku naprosto plynule utíká, přičemž divák vchycený do děje se nemůže od obrazovky v žádném případě odtrhnout. Pokud bych měl děj popsat ve zkratce... Inu, jedna linie vypráví o Jokerově mládí, kterak se stal psychopatickým bláznem a ta druhá, která se odehrává v současnosti (i když to není uplně vyřčeno) popisuje nejprve vzath Batmana a Batgirl (s některými scénami, jež bych dětem odepřel) a poté navazuje soubojem Batmana a Jokera.Ale co by skvělý příběh byl bez tří gothamských dabingových stálic? Legendární Kevin Conroy, který Batmana mluvil v desítkách filmů, seriálů a videoher (namátkou třeba Batman: The Mask of Phantasm, Batman: Gotham Knight, Injustice: Gods Among Us), podává i zde naprosto skvostný výkon. Tara Strong v roli Barbary Gordon/Batgirl má také velmi podmanivý hlas, ale přece jen Harley Quinn mi k ní sedí trochu víc. Ovšem Mark Hamill (ten jeho smích je jednoduše geniální), to je prostě JOKER!!! Nikdo jiný nevěnoval této postavě tolik času a já říkám: "Proč nedali Geoff Johns a další tvůrci DCEU Markovi šanci zahrát si zmalovaného šílence třeba v Suicide Squad?" Podle mě by mu to sedlo... Ale i tak, buďme rádi, že jej máme aspoň v animácích. Nutno dodat, že dabingové výkony výrazně přispěly k temnotě a psychologické vyčpělosti celého snímku.Killing Joke je rozhodně jedním z nejlepších DC animáků, zdatně konkuruje i legendárnímu Dark Knight Returns. Doporučil bych jej všem fandům, kteří mají rádi takové ty drsnější a trošku temnější komiksová zpracování.Hodnocení: 90 % (přece jen konec jsem čekal trochu jiný)

Zdroj obrázku: downloadseriesmovie.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aarorodsephern Aarorodsephern | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 5:40 | Reagovat

First things first, you should set a limited target date when you may completely quit, such as two or three weeks from now.  Once you discover the very best natural options, it is possible to yet again have full charge of your sexual pleasures.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama