Co si pro nás na podzim připravila ČT?

2. srpna 2016 v 14:24 | Marek Danko |  Ohlédnutí
Česká televize včera představila svůj program podzimního vysílání. Krom osvědčených pořadů a dalších řad seriálů, bude uvedeno hned i několik novinek. Pojďme si rozebrat, co by mohlo stát za pozornost a čemu se naopak raději vyhnout.

Začněme novým historickým seriálem Já, Mattoni. Ten láká svým obsazením (David Švehlík, Josef Abrhám či Taťjana Medvecká), tak i tím, že by mohl navázat na to, co se povedlo u seriálu První republika, tedy na tuzemské poměry relativně povednou výpravu. Dalším seriálem, u kterého divák vstoupí do známe řeky, je kriminálka Rapl. Ta by měla být volným pokračováním seriálu Cirkus Bukowsky, který byl celkem povedený. V hlavních rolích: Hynek Čermák a Alexej Pyško. Dvoum výše uvedeným seriálům rozhodně stojí za to dát šanci. U čeho by se ale dalo váhat, je druhá řada Doktora Martina, ve kterém Miroslav Donutil předvádí vesnickou verzi Dr. House, ale moc mu to nejde .


Jestli jsem na nějaký počin obzvlášť zvědavý, tak je to satirický cyklus Kosmo, od scénáristy Tomáše Baldýnského. Má jít o odvážný krok, který by se neměl bát satirickou formou konfrontovat diváka s aktuálním politickým děním. Jak uvedl sám Baldýnský, seriál by měl být uveden až po volbách. Vysílat se bude také pokračování sitcomu Marta a Věra. O něm řeknu jen toto: Doteď hrál Pavel Liška dementy, kteří byly alespoň vtipní, teď však jsou pouze dementní. České televizi se také povedlo přetáhnout z televize Prima osazenstvo pořadu Partička a vytvořilo pro ně novou show Nádraží. Po zhlédnutí ukázky, jsem ale přesvědčen o tom, že svou trapností překoná i Jetelín.


Diváci ani letos nepřijdou o svůj oblíbený pořad StarDance, ani o další řady zahraničních seriálů Pan Selfridge nebo Panství Downton. Uvedeny budou ale i nové zahraniční seriály. Dramaturgie tentokrát vsadila místo osvědčené BBC, na produkci Dánskou, konkrétně jde o seriál 1864.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama