Star Trek Beyond

18. srpna 2016 v 22:57 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Posádka Enterprise je po třech letech zpět. Avšak chybí jí dirigent, neboť JJ Abrams pláchl ke Star Wars a zůstal jen na pozici producenta. Takže, kdyby Star Trek začínal jedoucími titulky jako ta lepší vesmírná franšíza, vypadaly by asi takhle...


JJ ABRAMS zmizel.
V jeho nepřítomnosti získal moc nezkušený scénarista,
SIMON PEGG, a nebude v klidu,
dokud nerozdupe to, co moudrý Abrams po pět let
tvrdě budoval.

S pomocí BAD ROBOT vede JUSTIN LIN odvážnou
režisérskou opozici proti Peggově přihlouplému scénáři.
Zoufale se snaží vystrnadit nezkušeného tvůrce, avšak nedaří se mu to.

Lin vysílá své nejlepší herce na misi do kin, kde mají
divákům dokázat, že Peggův rukopis není na Star Treku zas až tolik znát...Tyto titulky jsou sice dílem mé zvrácené fantazie, ale pro mě naprosto vystihují problém filmu. Simon Pegg, představitel Scottyho, je sice kovaný "Trekkie" a rád říká, že film napsal pro fanoušky, ale já si stojím za tím, že ve Star Treku by mělo být méně akce a více filosofování, čímž byly originální série proslulé. Nutno říct, že tento trend, a sice omezení filosofie a upřednostnění bezduché akce byl viděn i v Abramsových dílech, avšak ne v takové míře, jako v Beyond. Při srovnání tohoto filmu například se skvělým Khanovým hněvem (Wrath of Khan) si říkám, zda-li je toto ještě vůbec Star Trek. Co by asi řekl velký Gene?


Abych jen nekritizoval, musím vyzdvihnout skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, Chrise Pinea i Zacharyho Quinta, kteří s úctou a respektem navazují na Williama Shatnera, resp. na Leonarda Nimoye (vždy jsem byl a budu Vaším obdivovatelem). Rovněž některé aspekty příběhu mne zaujaly, ve sci-fi filmech mám vždy rád výzkum nezmapované galaxie a s napětím očekávám, jaká rasa se do děje zapojí. A vždy si říkám, kdo bude padouchem. Tentokrát to na sebe vzal Krall (Idris Elba) a rozhodně si nevedl špatně, avšak na Nerona (Eric Bana) a Khana (Benedict Cumberbatch) z předchozích dílů nemá.


Vzhledem k tomu, že ještě před premiérou zemřel mladý ruský herec Anton Yelchin (Chekov) při automobilové nehodě, čekal jsem nějaké to posmrtné poděkování za jeho výkony. A ono nepřišlo. Velké mínus pro tvůrce!!!


Když tedy vezmu v potaz existenci 13 celovečeráků Star Treku, dostává se Beyond asi tak nějak do poloviny tabulky... Rozhodně je lepší jak Hledání Spocka.


Hodnocení: 60 %

Zdroj obrázku: screenrant.com 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | Web | 19. srpna 2016 v 11:05 | Reagovat

Mě ten film lehce zklamal, asi jsem měl veliký očekávání....

2 kritickyklub kritickyklub | 19. srpna 2016 v 16:00 | Reagovat

Já jsem očekával akci prostřídávanou takovou tou nimoyovskou potažmo stewartovskou filosofií. A nedostal jsem to. Takže trošku větší zklamání.

3 Tery: Live long and prosper Tery: Live long and prosper | Web | 22. října 2016 v 22:02 | Reagovat

Ten film, byl naprosro supér. Akorát jak říkají jiní, že mi tam chyběl takový ten StarTrekovský nádech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama