Strašidla

17. srpna 2016 v 22:17 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Zdeněk Troška nám v minulých letech servíroval filmy, na které normální člověk nemohl koukat bez nějakého toho alkoholu v krvi. Kolikrát jsem si říkal, jak může režisér skvělých filmů jako Poklad hraběte Chamaré, Bota jménem Melichar či O princezně Jasněnce a létajícím ševci najednou točit hnoje babovřeskoidního a kameňákového rázu. Po více než třiceti letech se však Troška vytáhl s koukatelným filmem, který svou tematikou navazuje na kultovní Dívku na koštěti. A alespoň u mě udělal první krok k napravení své pošramocené reputace.


Strašidla pojednávají o strašidelné (překvapivě) rodince žijící v domku, jenž na úřadě neevidují a za který nikdo neplatí nájem. Proto jeden z úředníků, mladý a energický Patočka (Vladimír Polívka) rodinu navštíví a požaduje peníze na nájem. Nikdo ze strašidel však nedokáže danou taxu zaplatit, proto se všechny vydávají do lidského světa a začínají pracovat. Vodník Bubla (Jiří Dvořák) pracuje v prádelně a zamiluje se do své šéfové (Tereza Bebarová), pan Hugo Hejkal (Bronislav Kotiš) začne hrát v divadle pod vedením režiséra Kavky (Petr Nárožný) a čarodějku Patricii (Tereza Kostková) svádí její dávný milenec, upír Ignác z Temešváru (Karel Dobrý). A tento mišmaš funguje překvapivě dobře.


Zamlouvaly se mi některé komické scény, neboť Troška částečně upustil od buranského stylu humoru, což kvituji. Dále bych rád pochválil hereckého nestora Petra Nárožného, který nikdy nezklame. A v neposlední řadě oceňuji také to, že se ve filmu neobjevil Pavel Kikinčuk. Super.


Co Troška pokazil? Tak hlavně bych do dětského filmu nedával politické narážky nevalné vtipnosti. Dále bych zkusil sehnat jiné herce než Terezu Bebarovou či Bronislava Kotiše, které si já osobně spojuji s Babovřeskami. A ještě: Proboha, do dětského filmu nemůžeme snad dávat scénu se znásilněním!!! To je celkem velký přehmat.


Shrnutí: Zdeněk Troška natočil dobrý film. Pobaví, neurazí a celkem příjemně plyne. A i když se nevyvaroval škraloupů, můžu bez ostychu prohlásit, že na Strašidla se rád mrknu znovu.


Hodnocení: 60%

Zdroj obrázků: strasidlafilm.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inka Inka | Web | 18. srpna 2016 v 7:57 | Reagovat

Hm, u nás to ještě nešlo, chystáme se s celou rodinou, ale moc od toho nečekám...

2 kritickyklub kritickyklub | 18. srpna 2016 v 15:57 | Reagovat

[1]: Dej tomu šanci, Troška mě fakt překvapil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama