Září 2016

Gotham - Burn the Witch

28. září 2016 v 21:16 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Po skvělém rozjezdu třetí série následovala v úterních ranních hodinách epizoda, jež určila další osudy spoustě postav z ponurého města.

Výsledek obrázku pro gotham s03 e02

Bruce Wayne byl unesen tajemnou společností, která ovládá Wayne Enterprises a po nátlaku přitlačen k dohodě s její hlavní vyjednavačkou Kathryn. Tato iluminátská skupina, jejiž jméno se zove Soví tribunál, bude asi mladému Waynovi ještě hodně škodit.

Výsledek obrázku pro gotham burn the witch

Dále jsme v této epizodě měli možnost vidět proměnu malé Ivy v dospělejší slečnu s výrazně větším poprsím. A konečně nám Ivy ukázala svou posedlost rostlinstvem, jež nás tolik doháněla k šílenství ve hře Arkham Asylum :D.

Výsledek obrázku pro gotham poison ivy

Ve druhém díle taky dost pokročil dopředu hlavní příběh týkající se Jamese Gordona. Bývalý detektiv a dnes námezdní lovec se zapojil do velké policejní operace, jejímž cílem bylo chycení Fish Mooney. Vzhledem k tomu, že akce dopadla zajímavě, je zde velká šance, že Fish konečně z Gothamu nadobro zmizí.Nejlepší na novém Gothamu rozhodně je rodící se vztah Gordona s Valerií Vale, který byl okořeněn koncem této epizody. Co se asi tak mohlo stát?

Výsledek obrázku pro gotham valerie vale

Gotham je na dobré cestě. Na úroveň závěru minulé sezóny sice ta současná zatím nedosahuje, ale po odchodu Fish, kterou většina fandů (včetně mě) nesnáší, by mohlo dojít ke kvalitativnímu vzestupu. Pevně v to doufám.Zdroj obrázků: superfable.com, screenrush.com, smartfone.news

Velký narozeninový den

25. září 2016 v 22:26 | Ondřej Novotný |  Ohlédnutí
Dnes slaví narozeniny několik známých borců, pojďme si je připomenout


Mark Hamill (65 let)

luke skywalker


Nejdůležitějším oslavencem dneška je samozřejmě nejoblíbenější herec obou autorů tohoto blogu. Legendární představitel Luka Skywalkera, Jokera, Trickstera či Scarecrowa se dnes dožívá velmi pěkného věku. My mu jako jeho velcí obdivovatelé přejeme jen to nejlepší a vroucně doufáme, že Luke se dožije Epizody IX.Will Smith (48 let)

suicide squad will smith dcedit deadshot i cant wait

Ač se v poslední době nejednou zachoval jako idiot, stále se jedná o dobrého herce, který postavil kariéru na akčních filmech typu Bad Boys/Mizerové (1995), Independence Day/Den nezávislosti (1996) a nejnověji Suicide Squad/Sebevražedný oddíl (2016). I jemu bych rád popřál vše nejlepší a doufám, že si roli Deadshota ze Suicide Squad střihne ještě někdy v budoucnu.Michael Douglas (72 let)

ant man

Michael je jednou z největších postav historie kinematografie. Zahrál si v dnes již kultovních filmech jako např. Wall Street (1987), Basic Instinct/Základní instinkt (1992) The Game/Hra (1996) a Ant-Man (2015). S kariérou se rozhodně neloučí a uvidíme jej například ve filmu Ant-Man and the Wasp (2018). Michaele, vše nejlepší!!Catherine Zeta-Jones (47 let)

chicago musical renee zellweger queen latifah catherine zeta jones

I Michaelova žena, velšská krasavice Catherine, dnes slaví. Hvězda filmové série se Zorro Mstitelem a držitelka Oscara za film Chicago (2002) v poslední době filmová plátna nedobývá. Přesedlala na televizi a příští rok ji uvidíme v seriálu Feud v roli Olivie de Havilland.Michael Madsen (58 let)

the hateful eight michael madsen quentin tarantino samuel l jackson tim roth

Posledním oslavencem je tarantinovský herec Michael Madsen. Hvězda filmů Reservoir Dogs/Gauneři (1992), Kill Bill (2003) a Hateful 8/8 hrozných (2016) má v plánu vydat tento rok ještě spoustu filmů. Snad mu to vyjde.Vzpomínáme

Christopher Reeve (oslavil by 64 let)

superman okay ok movies film

Nejlepší představitel Supermana vůbec nás opustil už před dvanácti lety. Čest jeho památce.Zdroj gifů: giphy.com
Zdroj videa: youtube.com

Star Wars Rebels - Steps Into Shadow

25. září 2016 v 21:44 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Po Gothamu se vrátil i můj druhý oblíbený seriál a i on načíná svou třetí sérii. V trailerech jsme byli navnazeni na příchod velkoadmirála Thrawna a na návrat diváckého oblíbence Dartha Maula. A už v pilotu nové série jsme se jedné z těchto postav dočkali.

Výsledek obrázku pro star wars rebels season 3 pilot

Pilot nám představuje povstaleckou posádku lodi Ghost, která se stále ještě vzpamatovává ze ztráty Ahsoky Tano a zranění Kanana Jarruse. Vůdčí role se v týmu ujal Ezra Bridger, který od minula ovládl schopnosti temné strany, neboť vlastní sithský holocron. Rovněž se tento mladý Jedi změnil vizuálně, protože konečně shodil svou protivnou hřívu. Jako velitel je poté přidělen na důležitou misi - ukrást letouny Y-Wing z imperiální základny. Ezra ale netuší, že do boje se zapojují dvě nové hrozby a to guvernérka Lothalu Amanda Pryce a chisský velkoadmirál Thrawn. Naštěstí se ale do děje vrátí Kanan, jehož odhodlání porazit Impérium nikdy nebylo silnější, takže po pilotu máme děj skvěle rozjetý a předpřipravený k velkému boji.

Výsledek obrázku pro thrawn rebels

Co hlavně potěšilo? Kromě Thrawnova návratu do kánonu ještě Kananovo setkání s tajemnou bytostí jménem Bendu, která je citlivá k Síle. Bendua mluví legendární britský herecký nestor Tom Baker, samotná čtvrtá inkarnace The Doctora.

Výsledek obrázku pro tom baker bendu

Do budoucích dílů mám velká očekávání a osobně stále doufám, že Darth Maul skříží své zbraně s Darthem Vaderem. Snad k tomu dojde.

Výsledek obrázku pro darth maul vs darth vader comic

Dojde k tomuto souboji i v Rebels?

Snad nás Dave Filoni po skvělém rozjezdu nezklame...

Zdroj obrázků: starwars.com, starwars.wikia.com, usatoday.com, screenrant.com

Magnificent Seven

24. září 2016 v 22:28 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Western se v poslední době opět dostává do popředí a znovu táhne do kin. V posledních deseti letech jmenujme hlavně True Grit/Opravdová kuráž (2010) a Django Unchained/Nespoutaný Django (2012). Ale přeci jen je na westernu v poslední době něco jinak. Co? V dnešní době se už zapomíná na původní westernové atmosféry z šedesátek a většina filmů stojí na přestřelkách, které jsou plné zpomalených záběrů a superhrdinských skoků. Takže se vlastně dá říct, že současný western není tím originálním westernem, který v polovině minulého století určoval trendy ve filmovém světě. A do dnešního typu westernu spadá i nejnovější film režiséra Fuquy (Training Day, Equalizer) Magnificent Seven, což je remake stejnojmenného kultu z roku 1960, který je ovšem taky remakem. Takže se na recenzi musíme koukat z jiného úhlu, než u normálních remakeů.

Výsledek obrázku pro magnificent seven 2016

Film samozřejmě věrně kopíruje děj originálů, přičemž jediné, co mění, jsou jména postav a lokalit. Takže místo toho, aby se bránila vesnička Ixcatlan před Calverou, brání se městečko Rose Creek před Boguem (Peter Sarsgaard). A proti padouchovi nestojí Chris, Britt a Vin s partou, ale Chisolm (Denzel Washington), Josh (Chris Pratt) a Robicheaux (Ethan Hawke) s partou. O přestřelky není nouze, postavy jsou skvěle zvládnuté a hlavní padouch má určité charisma. A díky tomu, že kromě třech zmíněných hlavních hrdinů nevystupují ve filmu velká herecká jména, nemá divák moc možností spojovat si je s jinými rolemi.

Výsledek obrázku pro magnificent seven 2016


Ale problém je v těch třech zmíněných. A to velký. Když se poprvé na plátně ukázal Chris Pratt, bylo mi jasné, že si zase jednou zahraje stejnou roli, jako ve filmu Guardians of the Galaxy/Strážci galaxie (2014). Pokud si jednou nezahraje něco jiného než hláškujícího antihrdinu hansolovského typu, dopadne stejně špatně jako Jesse Eisenberg. Denzel Washington mi zase připomíná Roberta McCalla z Equalizeru (2014). Ethana Hawkea moc neznám, ale i tak si myslím, že podobnou roli už musel jednou zahrát (a dokonce myslím, že i ve filmu od Fuquy).Hudba ve filmu je super, James Horner opět odvedl fantastickou práci, ale stejně mě nejvíc potěšilo, že fantastická melodie Elmera Bernsteina ve filmu zazněla taky. Přece jen, tyto tóny jsou v našich končinách asi největší definicí westernu.Celkově vzato, pokud by neexistovaly originály, byl by nový film asi jedním z nejlepších filmů roku a nejvíc cool westernem nové doby. Žel bohům, je to třetí remake, takže mne nutí všechno srovnávat. A i když byli multikulturní stateční rozhodně fajn, černošský kovboj a vynikající asijský vrahoun potěšili, bohužel nejde dát více než ...


Hodnocení: 70%

Zdroj obrázků: screenrant.com, wikipedia.orgP.S

Antoine Fuqua je asi novopečeným králem remakeů, neboť napřesrok by měl do kin poslat novou Scarface. A opět se tedy bude jednat o remake remakeu. Ale tentokrát bude mít k dispozici i herce z původního filmu (no dobře, z prvního remakeu z roku 1983) Al Pacina. Osloví jej? Do statečných si bohužel nikoho z originálního ansámblu pozvat nemohl (Eli Wallach alias Calvera, což byl poslední žijící představitel, zemřel roku 2014). Tak uvidíme, co Fuqua se Scarface udělá.

Gotham - Better To Reign In Hell...

22. září 2016 v 21:17 | Ondřej Novotný |  Seriálové recenze
Na scénu se po dlouhých měsících konečně vrátil seriál z nejponuřejšího města všech dob - Gotham. V nadupaném pilotu třetí řady bylo vidět spoustu referencí na komiksové postavy a obsahoval spoustu zajímavých scén.

Výsledek obrázku pro gotham better to reign in hell

V úvodu třetí série Jim Gordon stále nepracuje u GCPD a radši se živí jako námezdní lovec, přičemž jeho hlavní kořistí jsou zrůdy, jež prchly z Indian Hill. Nejmocnější zrůda Fish Mooney však spravedlnosti stále uniká a se svojí soukromou jednotkou se snaží znovu získat kontrolu nad městem. Do děje se okrajově vměstnali i Butch Gilzean s Oswaldem Cobblepotem a Tabitha Galavan s Barbarou Kean. A Bruce Wayne vyšetřuje záhadnou skupinu, jež mu ovládá firmu.Celá epizoda přinesla spoustu zrůd. Poprvé se nejspíš objevili Killer Croc, Hush a Man-Bat. Všichni tito zlosyni jsou budoucí nepřátelé temného rytíře, proto bude velmi zajímavé, jestli se jejich příběhy budou dále vyvíjet.A závěrem ještě ke skupině, jíž Bruce vyšetřuje: Je téměř jisté, že se jedná o Court of Owls (Soví tribunál), tajné společenství mocných lidí ovládajících Gotham, které se vyskytuje v komiksech Soví tribunál (překvapivě :D) a Soví město.Gotham se tedy do své třetí série rozjel fantasticky a na příští dobrodružství Gordona a spol. se velmi těším.


Zdroj obrázku: observationdeck.kinja.com

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

21. září 2016 v 22:52 | Marek Danko |  Filmové recenze
Nový dokument o slavné hudební kapele zachycuje její koncertní období, tedy roky 1962-1966. Něvěnuje se tedy skoro vůbec začátkům kapely a ani jejímu "studiovému" období. Ve filmu jsou použity nahrávky z koncertů, tiskových konferencí či komentáře členů kapely nebo osobností, které s ní byly nějak spjaty.

Výsledek obrázku pro the beatles eight days a week - the touring years

Dokument natočil zkušený americký režisér Ron Howard, řemeslně je tedy zvládnut vskutku skvěle. Nic jiného si také kapela nezaslouží, ale narozdíl od Scorseseho filmu o Georgi Harrisonovi má zhruba o 100 minit kratší stopáž, takže příjemně uteče. Nikdo by se snad ani nezlobil, kdyby bylo přidáno ještě pár záznamů písní z koncertů.

Snímek zasazuje kapelu také do kontextu tehdejšího světa bouřlivých šedesátých let. Dotýká se témat jako např. vražda prezidenta Kennedyho, rasová segregace na jihu USA, válka ve Vietnamu atd. Vypráví ale pochopitelně především příběh samotné kapely, která na svých turné procestovala takřka celý svět (USA, Austrálie Japonsko,..). Osobní komentáře dvou dnes stále žijících členů kapely (Paul McCartney, Ringo Starr) nám poodkryjí, jak to tehdy opradu vše bylo a jaké z toho měli pocity. Největší pozornost dokumnet totiž věnuje právě rozhodnutí kapely přestat jezdit na turné a koncertovat. Film nám dokonale vysvětlí, co k tomu skupinu vedlo. Neopomíjí také připomenout důležitost pánů Briana Epsteina (manažer kapely) a George Martina (producent), kterému byl dokoce film věnován, jelikož letos zemřel. Zajímavé jsou také komentáře dnešních slavných osobností, které kapelu zažily ve svém teenagerovském věku. Zvlášť zábavná je Whoopi Goldberg (dále např. Elvis Costello nebo Sigourney Weaver).

Celkově se jedná o velmi povedený dokument, který ocení nejen fanoušci liverpoolské čtyřky.

Hodnocení: 90%


Zdroj obrázku: youtube.com

Nejlepší Batmani

18. září 2016 v 22:03 | Ondřej Novotný |  Žebříčky
Včera celý svět slavil tzv. Batman Day a k této příležitosti vydávám opožděně článek o nejlepších hercích, co temného rytíře ztvárnili.10. Troy Baker

Filmy: Lego DC Superheroes (2015-)
Videohry: Lego Batman 2 (2012), Lego Batman 3 (2014), Batman: Telltale Series (2016)

Výsledek obrázku pro batman telltale games

Zatímco v nejlepších Jokerech se dostal až na 4. příčku, zde končí až na chvostu top desítky. Baker totiž k Batmanovi rozhodně nesedí tolik jako k princí zločinu. Ale Bakerův výkon v Telltale Series, kde je hratelná zatím jen první epizoda z pětičlenné série, je perfektní, proto nejde vyloučit, že příště poskočí výše.9. Roger Craig Smith

Filmy: Batman Unlimited (2014-)
Videohry: Arkham Origins (2013), Arkham Origins: Blackgate (2013)

Výsledek obrázku pro batman arkham origins

Mladého Batmana v jeho začátcích, kdy ještě bojoval jak se zločinem, tak s policií, nemohl namluvit postarší Kevin Conroy, proto studio Rocksteady najalo Rogera Craiga Smithe. A já musím říct, že když jsem poprvé hrál Arkham Origins, nepoznal jsem, že Waynea Conroy nemluví. Smith zní stejně jako největší batmanovská legenda a pokud se prosadí v budoucnu i ve kvalitnějších DC animácích než je série Batman Unlimited, čeká ho rozhodně temná rytířská budoucnost.
8. Ben McKenzie

Film: Batman: Year One/Rok jedna (2011)

Výsledek obrázku pro batman year one movie

Ve filmovém zpracování kultovního Millerova díla namluvil netopýřího ochránce Gothamu Benjamin McKenzie, tenkrát obrovská hvězda seriálu O.C. Jeho hlas k začínajícímu Batmanovi sedí a i samotný Frank Miller jej ocenil.


Zajímavost: Ben McKenzie je v současnosti hlavní postavou seriálu Gotham, Jimem Gordonem.
7. Peter Weller

Filmy: Batman: The Dark Knight Returns Parts I and II/Návrat temného rytíře I a II

Výsledek obrázku pro batman dark knight returns movie

Další Millerův komiks. A postaršího temného rytíře mluvil Peter Weller, kterému bylo v době uvedení filmu 65 let. I tomuto umělci se povedlo vystihnout Batmana v celé jeho kráse. V jednom z nejlepších animáků vůbec podal jednoduše fantastický výkon.6. Val Kilmer

Film: Batman Forever/Batman navždy (1995)

Výsledek obrázku pro batman forever

Joel Schumacher je idiot, který převzal batmanovskou sérii od génia Tima Burtona a dostal úkol udělat z temného rytíře film pro celou rodinu. Tohoto cíle víceméně dosáhl, ale hrůznými prostředky. Udělal z temných filmů od mistra Burtona neonové peklo a jelikož mu Michael Keaton vycouval z role Bruce Waynea, musel hledat nového hlavního představitele. V Batman Forever se mu casting povedl, protože Kilmer se do role maskovaného strážce Gothamu hodí a spolu s Jimem Carreym alias Riddlerem je největší předností tohoto jinak hrůzného filmu. O tři roky později ve filmu Batman and Robin už ale Schumacher selhal na celé čáře. Průšvih měl tehdá jméno George Clooney.5. Adam West

Film: Batman (1966)
Seriál: Batman (1966 - 1968)

Výsledek obrázku pro batman adam west

V šedesátých letech byl Batman odlišný od současnosti asi tak o 200%, protože běžně fungoval i ve dne, v arzenálu měl spreje prozi žraloků a barakudám apod. Ale Adam West jej proslavil a proto má své místo i v tomto žebříčku. Dodnes je legendou jen a jen díky tomu, že před lety Batmana hrál a k radosti fandů se vrací tento rok ve filmu Return of the Caped Crusaders.4. Michael Keaton

Filmy: Batman (1989), Batman Returns/Batman navždy (1992)

Výsledek obrázku pro batman michael keaton

Roku 1989 se od dob Adama Westa poprvé na velkém plátně objevil Batman. Temnější, akčnější a mnohem víc uvěřitelnější. Role se zhostil Michael Keaton a svou úlohu zahrál fantasticky, jako pomstychtivý bijec, toužící po smrti Jokerově, působil uvěřitelně. Ve druhém díle, který je snad ještě temnější, svůj výkon zopakoval. Zároveň si těmito filmy ale také trochu poškodil kariéru, neboť byl dlouho zaškatulkován jako Batman. Ale předloňský hit Birdman jej z okovů temného rytíře dostal.3. Ben Affleck

Filmy: Batman v Superman: Dawn of Justice/Úsvit spravedlnosti (2016), Suicide Squad/Sebevražedný oddíl (2016)

Výsledek obrázku pro batman ben affleck

Jestli Peter Weller Batmana z Dark Knight Returns mistrně nadaboval, Affleck jej fantasticky zahrál. Jeho Batman je stárnoucí bijec, který už přes 20 let hrdinně brání Gotham City před zločinci. Ve svých letech se musí střetnout s novou hrozbou - mimozemsko obludou a geniálním psychopatickým vědcem. A jen spojení s Kryptoňanem a sexy Amazonkou mu může přinést vítězství. Affleck, který byl předem odsuzován, se nakonec vzepřel všem prognózám a temného rytíře zvládl. A jelikož si tuto roli zopakuje v Justice League i v netopýří sólovce, máme se na co těšit.


Zajímavost: Affleck je nejnásilnější Batman a pár lidí v BvS dokonce i zabil.
Zajímavost no 2: Jeffrey Dean Morgan, Comedian z Watchmen, zahrál Affleckovi otce a sám nevyloučil, že by se nemohli potkat ve filmu Flashpoint Paradox.2. Christian Bale

Filmy: Batman Begins/Batman začíná (2005), The Dark Knight/Temný rytíř (2008), The Dark Knight Rises/Temný rytíř povstal (2012)

Výsledek obrázku pro batman christian bale

Christopher Nolan v roce 2005 oživil Batmana a do hlavní role obsadil svého oblíbence Christiana Balea. Ze spojení těchto dvou legend se zrodily tři skvělé filmy, kde Bale hraje temného rytíře v nejuvěřitelnějších dobrodružstvích. Za zmínku zvláště stojí Baleův výkon v posledním díle ságy, kde perfektně ztvárnil zlomeného Waynea, který se vrací zpět do Gothamu, aby zastavil Banea (Tom Hardy)1. Kevin Conroy

Filmy (výběr): Batman: The Mask of Phantasm/Batman a fantom (1992), Batman: Assault on Arkham/Útok na Arkham (2015), Batman: The Killing Joke/Kameňák (2016)
Seriály (výběr): Batman (1992 - 1995), Superman (1997 - 1999), Batman Beyond/Batman Budoucnosti (1999 - 2001)
Videohry (výběr): Arkham Asylum (2009), Arkham City (2011), Injustice: Gods Among Us (2013)

Výsledek obrázku pro batman the mask of the phantasm

Výsledek obrázku pro bruce wayne batman beyond

Výsledek obrázku pro batman arkham city

Nejlepším Jokerem je Mark Hamill, z čehož logicky vyplývá, že nejlepším Batmanem musí být jeho dlouholetý kolega Kevin Conroy. Jeden z nejlepších dabérů všech dob mluví temného rytíře už přes 20 let a zúčastnil se více než čtyřicítky netopžřích projektů. A i když nikdy nehrál Batmana v hraném filmu, je to náš dnešní vítěz.Den Batmana jsem oslavil tímto žebříčkem a od komiksového řemesla si dávám na čas pauzu, neboť přecházím k westernu. 22. září totiž do kin vpadne remake Sedmi Statečných a do té doby si musím obnovit svou lásku k tomuto žánru :D.


Zdroj obrázků: arkhamcity.wikia.com, toonami.wikia.com, calgarycinema.org, cinemablend.com, movieweb.com, comicsalliance.com, tvseriesfinale.com, denofgeek.com, games.tiscali.cz, engadget.com, dccomics.com, torrents.st,


Atticus Finch

14. září 2016 v 21:59 | Ondřej Novotný |  Slavné filmové postavy
Novou rubriku slavných postav dneska startuji článkem o mém oblíbeném hrdinovi Atticu Finchovi.

Výsledek obrázku pro atticus finch

Atticus Finch je hlavní postava filmu na motivy stejnojmenné knihy To Kill a Mockingbird/Jako zabít ptáčka. Je to postava, která je 100% kladná, nemá žádné temné stránky ani postranní úmysly. Povoláním právník, obhajuje ve třicátých letech minulého století černošského občana v ráji KKK Alabamě. Ani jeho mistrnost však na osvobození klienta nestačí, načež musí stárnoucí Atticus chránit své děti před pomstychtivým rasistickým farmářem. I tuto úlohu nakonec zvládne, jelikož umí dobře jednat s lidmi a dobře zacházet se zbraněmi.


Attica proslavil jeho představitel Gregory Peck a s nadsázkou můžu říci, že Atticus ocenil Gregoryho, neboť mu obstaral Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Peck zahrál postavu bílého rytíře v právnické zbroji perfektně, zobrazil jej věrně vzhledem ke knižní předloze.


Citáty

Výsledek obrázku pro quotes to kill a mockingbird

Výsledek obrázku pro quotes to kill a mockingbirdVýsledek obrázku pro atticus finch gif

Výsledek obrázku pro atticus finch gif

K dnešnímu medailonku vše, další budou následovat.


Zdroj obrázků a gifů: globalcitizen.org, giphy.com, rebloggy.com, myhero.com

Bridget Jones's Baby

13. září 2016 v 21:07 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Trvalo to, trvalo, ale nakonec po dvanácti letech na filmová plátna opět vtrhla legendární (i když trochu pozměněná) Bridget Jones. A návrat je to překvapivě velmi příjemný, byť comeback neučinil Daniel v podání Hugh Granta.

Výsledek obrázku pro bridget jones baby poster

Místo Granta obsadil druhou mužskou roli vedle Colina Firtha chirurg Patrick Dempsey. Dále jsou ve filmu k vidění i další velké hvězdy jako Emma Thompson (ta je i spoluautorkou scénáře), Jim Broadbent či Ed Sheeran. Herecké obsazení je jednou z největších předností celého filmu, takže pokud chcete vidět koncert opravdových hvězd (nejen) britského filmového nebe, s třetí Bridget se rozhodně nespletete.


Třetí díl zcela logicky (už podle názvu) popisuje Bridgetino těhotenství. A průšvihářka Bridgetina kalibru samozřejmě zcela netuší s kterým chlapem očekávaného potomka vlastně má. Je to pohledný Jack, provozovatel seznamky (Patrick Dempsey), nebo snad starý známý právník Mark (Colin Firth). Bridget zamíří za gynekoložkou Dr. Rawlingsovou (Emma Thompson), která to nemá v hlavě úplně v pořádku, a když jí ani ona nepomůže, oznámí oboum potenciálním otcům, že je v jináči. K jejímu překvapení se oba muži k roli tatínků staví velmi přívětivě. A jak se blíží termín porodu, musí si Bridget vybrat, s kým bude dítě vychovávat.


Stejně jako u předchozích filmů se člověk baví skoro celou stopáž, užívá si perfektní vtipné scény hrané fantastickými herci, usmívá se nad Bridgetinou praštěností a nad Markovou a Jackovou náhlou zodpovědností, z níchž pramení opravdu nečekané fórky či trapasy.


Asi úplně nejlepší je Emma Thompson. Její herecké umění všichni známe a víme, že dokáže skvěle zahrát komediální roli i roli dramatickou. Ale to, co předvedla v tomto filmu, to je opravdu neskutečné. Její postava skvěle zapadá do příběhu a scény s ní mne rozesmály úplně nejvíc.


Třetí Bridget Jones je důstojnou pokračovatelkou původní duologie a já očekávám, že bude mít vřelé přijetí i u ostatních diváků.


Hodnocení: 80%

Zdroj obrázku: diymag.com

Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants

7. září 2016 v 21:32 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
DC animáky se dělí do tří kategorií. První - klasické "kulťáky" typu Batman: The Mask of Phantasm, Batman: Under the Red Hood a Batman: The Killing Joke. Druhá - šílenosti jako Batman vs. Dracula. Třetí - dětské, např. DC Super Hero Girls.


Film, který v tomto článku rozpitvám, totiž Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants do žádné z těchto kategorií nepatří, neboť stojí mezi 2. a 3. Je to klasická šílenost, ovšem s dětskými prvky.

Výsledek obrázku pro batman unlimited mech vs. mutants

Film je celkem slušný po animované stránce, designy všech postav se mi celkem zamlouvají (hlavně Penguin a Joker), velmi dobře zvládá akční scény, ale pokulhává po dějové stránce.


Ono totiž po x-té vidět vzestup padouchů z Gothamu, kterak terorizují ono ponuré město, začíná být trochu nuda. Ve filmu jde v podstatě jen a jen o to, že čekáte, jakým způsobem porazí Batman a Robin (v tomto případě Damian Wayne) spolu s dalšími spojenci hrstku padouchů, která má nečekaně velké rozměry (Mutants). Batman má naštěstí v záloze oblek podobných rozměrů (Mechs) a proto se s padouchy může směle pustit do boje.


I když je děj předvídatelný, byl jsem do něj vtažen, a to hlavně díky skvělému dabingu. Roger Craig Smith, nástupce Kevina Conroye, mluvil Batmana už ve videohře Arkham Origins, a i zde podává skvělý hlasový výkon. Doplňuje jej Troy Baker, o kterém jsem v neděli už psal v souvislosti s nejlepšími Jokery. A Killer Croca dabuje jeden z nejslavnějších amerických hlasových umělců - John DiMaggio. Zkrátka a jistě, dabing hlavních postav je největší předností filmu.


Celkově se jedná o povedený snímek, který sice vyloženě nenadchne, ale díky přítomnosti mnoha oblíbených postav (Nightwing, Flash, Green Arrow) rozhodně pobaví. A to nejen komiksové geeky.


Hodnocení: 60%

Zdroj obrázku: 123movies.cz


P.S. Film docela dost připomíná Pacific Rim od režiséra Del Tora.

Nejlepší Jokeři

4. září 2016 v 22:01 | Ondřej Novotný |  Žebříčky
Joker je největší záporák DC univerza a byl všelijak zobrazen už mnohokrát. Po nedávném zhlédnutí videa z dílny watchmojo.com jsem se rozhodl sestavit vlastní verzi Top 10 Jokerů z filmů, seriálů a videoher.


10. Christopher Corey Smith

Filmy: Lego Batman Movie Series (2013-)
Videohry: Lego Batman 2 (2012), Lego Batman 3 (2014), Lego Dimensions (2015)


Začněme v kostičkách! Lego Joker samozřejmě neděsí, ale jeho správná potrhlost a nápady dovedou hráče videoher kolikrát na pokraj šílenství. Smith, který musel zastoupit vytíženého Marka Hamilla, podal v roli Jokera velmi dobrý hlasový výkon a jeho smích chvílemi připomínal Jacka Nicholsona.

Pozn. V nadcházejícím filmu Lego Batman (2017) bude Joker vypadat takhle. A mluvit ho nebude Smith, ale Řek Zach Galifianakis.


9. Richard Epcar

Videohry: Injustice: Gods Among Us (2013), Infinite Crisis (2015)


Videohra Injustice je výborným propojením Mortal Kombat se světem DC Comics. Ale bez dobrých dabérů by byla sotva poloviční. Kevin Conroy zde exceluje v roli Batmana, a jeho nemesis namluvil Richard Epcar, jenž ve světě DC mluvil i Gordona či Solomona Grundyho. Jeho Joker je klasický maniak a ve hře je dokonce dvakrát (ti, co Injustice hráli, ví, o čem píši). Epcar si roli gothamského krále zločinu zopakoval i v loňském Infinite Crisis.8. Cameron Monaghan

Seriál: Gotham (2014-)

Výsledek obrázku pro jerome valeska

Byť to Bruno Heller oficiálně neřekl, je na 90% procent jisté, že Jerome Valeska je budoucí Joker. Všechno tomu nasvědčuje. Jerome totiž na začátku druhé série vytvořil spolu s dalšími trestanci z Arkhamu skupinu tzv. Maniacs. Zabil komisařku Essenovou a následně byl sám zavražděn hlavním padouchem Theo Galavanem. Do další série byl však potvrzen jeho návrat a já jen doufám, že z něj opravdu Joker bude...7. Michael Emerson

Filmy: Dark Knight Returns I. and II./Návrat temného rytíře I. a II. (2012-2013)

Výsledek obrázku pro dark knight returns joker

Frank Miller je jedním z největších komiksových spisovatelů všech dob a film na motivy jeho nejslavnějšího díla patří do zlatého fondu komiksových adaptací. Příběh stárnoucího Batmana našel svého Jokera v Michaelu Emersonovi (Saw, Lost). Jeho hlas se ke staršímu Jokerovi perfektně hodí a i když není ve filmu nejdůležitější postavou, rozhodně zaujme.6. John DiMaggio

Film: Batman: Under the Red Hood (2010)

Výsledek obrázku pro joker john dimaggio

Ve filmu o Jasonu Toddovi hraje Joker klíčovou roli. Je zde vylíčen jako sadistický psychopat, který Todda zabije a pak zle zatápí i Batmanovi a Nightwingovi. DiMaggio, kterého známe hlavně jako Bendera, podal v roli Jokera velmi dobrý hlasový výkon, jeho smích je opravdu zlověstný.5. Jared Leto

Film: Suicide Squad/Sebevražedný oddíl (2016)

Výsledek obrázku pro jared leto joker

Ano, je trochu zvláštní dávat sem herce, který v dané roli sehrál pouze 15 minut, ale Leto si to za svůj výkon zaslouží. Vylíčil Jokera jinak než ostatní. Jako bláznivého hiphopového šílence. Je prvním hraným Jokerem, který má svoji Harley. Leto navíc ukázal své herecké schopnosti i mimo natáčení, neboť se do role natolik vžil, že posílal kolegům dárky spojené s Jokerovou povahou. Rozhodně jej čeká ještě pár dalších filmů v DCEU, takže jeho schopnosti si budeme brzy moci ověřit.4. Troy Baker

Filmy: Batman Unlimited Series (2014-)
Videohra: Arkham Origins (2013)

Výsledek obrázku pro joker arkham origins

Když hrajete hru Arkham Origins a poprvé potkáte Jokera, slyšíte hlas, který vás vyděsí a donutí přemýšlet, zda-li je to Mark Hamill. Přesně tohle se stalo mně. Celou hru jsem si říkal, že Mark opět podává skvělý výkon a až na samém konci mi došlo, že to vlastně celou dobu byl jakýsi Troy Baker. Joker v jeho podání je jednoduše fantastický, což si jde ověřit i v kreslených filmech Batman Unlimited.

Pozn. Baker mluvil v DC Univerzu i Batmana, Robina či Harveyho Denta.3. Jack Nicholson

Film: Batman (1989)

Výsledek obrázku pro joker jack nicholson

Cesar Romero v šedesátých letech Jokera ukázal světu spíše jako šprýmaře a šíleného zlodějíčka. Pak však přišel Burtonův Batman a hrůzu nahánějící král filmových magorů Jack Nicholson. Jeho strhující výkon přinesl ovoce v podobě nominace na Zlatý glóbus. Díky Jackovi také světová kinematografie začala Jokera chápat spíše jako vyšinutého psychopata se sadistickými sklony něž jako zmiňovaného Romerova troubu.2. Heath Ledger

Film: The Dark Knight/Temný rytíř (2008)

Výsledek obrázku pro joker heath ledger

Jokera bezpochyby nejvíce proslavil Heath Ledger a téměř všichni jej považují za nejlepšího představitele komiksového krále zločinu vůbec. Já jej na první místo nedávám, ale jeho kvality samozřejmě uznávám. V Nolanově veledíle představuje zosobněný chaos a zaslouženě si film krade pro sebe. Heath ze sebe v Temném rytíři vydal absolutní maximum a bohužel se film nejspíše podepsal i na jeho tragické smrti. Oscara za vedlejší roli tedy obdržel in memoriam.1. Mark Hamill

Filmy (výběr): Batman: The Killing Joke/Kameňák (2016), Batman Beyond: Return of the Joker/Batman Budoucnosti: Návrat Jokera (2000), Batman: Mask of Phantasm/Batman a fantom (1993)
Seriály (výběr): Batman (1992-1994), Superman (1997), Justice League/Liga spravedlivých (2002-2006)
Videohry: Arkham Asylum (2009), Arkham City (2011), Arkham Knight (2015)

Výsledek obrázku pro joker killing joke

Výsledek obrázku pro joker mark hamill

Výsledek obrázku pro joker arkham knight

Absolutní vítěz!!! Pokud někdo rolí Jokera opravdu žije, je to Mark Hamill. Tento nedoceněný herec a dabér (alespoň v našich končinách) je nejlepším gothamským princem zločinu vůbec. Jeho božský hlas a nesmírně děsivý smích dělá z animovaných filmů kultovní bijáky, z videoher kultovní pařby a tak všelijak podobně. Komiksový fanatik Mark navíc nemá problém ukázat Jokerův smích i na fanouškovských srazech a conech. K radosti komiksových fandů Mark s Jokerem rozhodně nekončí a tak doufejme, že WB animations zase natočí nějaký ten filmeček.Těsně se nevešli tito:

1. Cesar Romero (Batman 1966)
2. Brent Spiner (Young Justice, 2010-2013)


To by bylo vše, příště se zaměřím na nejlepší Batmany.


Zdroj obrázků a gifu: comicbook.com, outerplaces.com, screenrant.com, metro.co.uk, giphy.com, arcadesushi.com, ew.com, batman-on-film.com, dccomics.com, cinemablend.com, injustice.wikia.com, me.ign.com

Mike Nichols

2. září 2016 v 20:10 | Marek Danko |  Slavní režiséři
Dnes pro Vás otevíráme rubriku Slavní režiséři, ve které bychom chtěli postupně představit autory těch nejlepších filmů historie. Tím prvním bude Mike Nichols.

Narodil se v roce 1931 v Berlíně, ale v roce 1939 emigroval s rodinou do USA. Tam vystupoval jako komediální herec a později se živil jako divadelní režisér. Od divadla je jen kousek k filmu, a tak se z Nicholse stal i filmový režisér. Už jeho první film, Kdo se bojí Virginie Woolfové, byl velmi úspěšný a přinesl mu nominaci na Oscara za režii. Jeho druhý snímek, Absolvent, však patří do zlatého fondu světové kinematografie. Tento příběh studenta, který si začne se starší ženou, zná snad každý. Do hlavní role obsadil tehdy neznámého mladíka Dustina Hoffmana, který se právě díky tomuto filmu proslavil. Nichols navíc získal za tento film Oscara za nejlepší režii. Film z roku 1967 má také nezapomenutelný soundtrack od Simona a Garfunkela a skvělou kameru Roberta Surteese.

Výsledek obrázku pro mike nichols the graduate
Mike Nichols diriguje nezkušeného Dustina Hoffmana při natáčení filmu Absolvent

V roce 1970 zfilmoval slavný román Josepha Hellera, Hlava 22. O rok později, začala díky filmu Tělěsné vztahy jeho spolupráce s Jackem Nicholsonem, který se objevil v několika dalších Nicholsových filmech, jako například Hořkost nebo Vlk. Nichols měl opravdu skvělý čich na výběr svých herců i spolupracníků, o čemž svědčí i fakt, že si jako kameramana pro životopisné drama Silkwoodová, s Meryl Streep v hlavní roli, vybral Miroslava Ondříčka.

Výsledek obrázku pro Mike nichols jack Nicholson
S Jackem Nicholsonem si prý sedli i lidsky

Není moc režisérů, kteří udrží vysokou laťku kvality po celou dobu své kariéry, Mike Nichols však právě mezi takové patří. I po přelomu tisíciletí totiž dokazoval svůj mimořádný režisérský talent. V roce 2003 natočil pro televizi HBO minisérii Andělé v Americe, kde si zahráli mj. Al Pacino, Meryl Streep nebo Emma Thompson. Svůj poslední film, Soukromá válka pana Wilsona, natočil v roce 2007. Mike Nichols zemřel v roce 2014 v New Yorku ve svých 83 letech. Byl jedním z mála režisérů, kteří získali Oscara, cenu Grammy, Tony i Emmy. U většiny jeho filmů najdeme v kolonce žánr: komedie/drama, Mike Nichols totiž dokázal zachytit život takový jaký je, někdy sladký, někdy hořký.


Zdroje obrázků: highlighthollywood.com, zimbio.com