Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants

7. září 2016 v 21:32 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
DC animáky se dělí do tří kategorií. První - klasické "kulťáky" typu Batman: The Mask of Phantasm, Batman: Under the Red Hood a Batman: The Killing Joke. Druhá - šílenosti jako Batman vs. Dracula. Třetí - dětské, např. DC Super Hero Girls.


Film, který v tomto článku rozpitvám, totiž Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants do žádné z těchto kategorií nepatří, neboť stojí mezi 2. a 3. Je to klasická šílenost, ovšem s dětskými prvky.

Výsledek obrázku pro batman unlimited mech vs. mutants

Film je celkem slušný po animované stránce, designy všech postav se mi celkem zamlouvají (hlavně Penguin a Joker), velmi dobře zvládá akční scény, ale pokulhává po dějové stránce.


Ono totiž po x-té vidět vzestup padouchů z Gothamu, kterak terorizují ono ponuré město, začíná být trochu nuda. Ve filmu jde v podstatě jen a jen o to, že čekáte, jakým způsobem porazí Batman a Robin (v tomto případě Damian Wayne) spolu s dalšími spojenci hrstku padouchů, která má nečekaně velké rozměry (Mutants). Batman má naštěstí v záloze oblek podobných rozměrů (Mechs) a proto se s padouchy může směle pustit do boje.


I když je děj předvídatelný, byl jsem do něj vtažen, a to hlavně díky skvělému dabingu. Roger Craig Smith, nástupce Kevina Conroye, mluvil Batmana už ve videohře Arkham Origins, a i zde podává skvělý hlasový výkon. Doplňuje jej Troy Baker, o kterém jsem v neděli už psal v souvislosti s nejlepšími Jokery. A Killer Croca dabuje jeden z nejslavnějších amerických hlasových umělců - John DiMaggio. Zkrátka a jistě, dabing hlavních postav je největší předností filmu.


Celkově se jedná o povedený snímek, který sice vyloženě nenadchne, ale díky přítomnosti mnoha oblíbených postav (Nightwing, Flash, Green Arrow) rozhodně pobaví. A to nejen komiksové geeky.


Hodnocení: 60%

Zdroj obrázku: 123movies.cz


P.S. Film docela dost připomíná Pacific Rim od režiséra Del Tora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama