Paul Simon dorazil do Prahy v dobré náladě

18. října 2016 v 15:27 | Marek Danko |  Hudební recenze
Legendární americký zpěvák, Paul Simon, který nedávno oslavil pětasedmdesáté narozeniny, včera vystoupil v pražské O2 Areně a dokázal, že ještě nepatří do starého železa. Tracklist koncertu tvořil mix starších i nových písní, ale převážně z Paulovy sólové dráhy. Z odbobí dua Simon & Garfunkel zazněly pouze tři písně (plus instrumentální verze El Condor Pasa).

Paul Simon v pražské O2 areně

Simon byl doprovázen svou sehranou kapelou a koncert si očividně užil, stejně jako necelých 7000 diváků. S nimi se přivítal až po čtvrté písni, a připojil příběh o tom, jak se setkal s prezidentem Havlem při svém prvním koncertu v Praze v roce 1990. Jinak s diváky příliš nekomunikoval, až na jeden příběh z amazonského pralesa.

Největší zastoupení mělo album Graceland, z kterého zaznělo pět rytmických skladeb. Několik písní před koncem vyzval diváky, ať se zvednou ze sedadel a po hitu You Can Call Me Al, odešel s kapelou z pódia. Tam se však vrátil ještě tříkrát. Na poslední přídavek přišel již bez kapely a zahrál svou asi nejslavnější skladbu The Sound of Silence.

Paul Simon předvedl v Praze skromnou show, která však diváky plně uspokojila.

Hodnocení: 90%

Zdroj obrázku: aktualne.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama