Kritický klub tipuje vítěze Oscarů

26. února 2017 v 11:50 | Ondřej Novotný |  Ocenění
Po vzoru rottentomatoes.com jsme se rozhodli taktéž tipnout vítěze letošních cen Akademie.Nejlepší film: La La Land

Jasná volba! Umně natočená podívaná od skvělého Damiena Chazalla nabízí úplně vše: lásku, zradu, napětí, emoce... jasný vítěz.


Nejlepší režisér: Damien Chazelle (La La Land)

Před třemi lety natočil veleúspěšný hudební film Whiplash a letos s hudbou pokračoval La La Landem, který šokoval všechny kritiky a Damienovi zajistí Oscara.


Nejlepší herec v hlavní roli - Casey Affleck (Místo u moře)

Roli muže, který se nikdy o dítě nestaral a náhle má na krku pubertálního synovce, zahrál výborně. Svou druhou nominaci (první byla za zbabělce Roberta Forda) už promění.


Nejlepší herečka v hlavní roli - Emma Stone (La La Land)

Svým pěveckým talentem leckoho překvapila a ve spojení s její krásou a nezpochybnitelným hereckým uměním, by to měla být ona, kdo převezme zlatou sošku.


Nejlepší herec ve vedlejší roli - Michael Shannon (Noční zvířata)

Byť většina mědií favorizuje Mahershalu Aliho, já zde očekávám překvapení. Shannon si v dramatu Toma Forda zahrál drsného šerifa a vzhledem k tomu, že mu tyto typy rolí vyhovují, podal fantastický výkon. Akademie to nenechá bez povšimnutí.


Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Viola Davis (Fences)

Tady není o čem pochybovat. Bez Violy si zpracování divadelní hry v režii Denzela Washingtona ani nejde představit. Nejjasnější volba!!!


Nejlepší originální scénář - Taylor Sheridan (Za každou cenu)

Moderní western, který překvapivě neupadá do podprůměru. Příběh o dvou bratrech, kteří se narodili ve špatnou dobu je natolik silný, že by si nějakou sošku odnést měl.


Nejlepší adaptovaný scénář - Eric Heisserer (Příchozí)

Nesmírně inteligentní sci-fi film, který více než o mimozemských návštěvnících vypráví o samotné podstatě lidského myšlení a vnímaní. Heissererův scénář je výborný a ocenění si zaslouží.


Nejlepší animovaný film - Zootropolis: Město zvířat

Jedna z nejlepších pixarovek, která úspěšně vybočuje ze zaběhlého stereotypu tohoto studia je zcela jistě nejlepším animovaným počinem minulého roku.


Nejlepší neanglicky mluvený film - Toni Erdmann

Na glóbech uspěla Elle, ale Akademie ji nenominovala. Je tedy téměř jisté, že německé komediální drama, jehož remake chystá Jack Nicholson společně s Kristen Wiig, vyhraje.


Nejlepší dokument - O.J.: Made in America

Příběh o procesu s O.J. nadchl jak laickou tak odbornou veřejnost. Akademie jej dozajista ocění.


Nejlepší kamera - Rodrigo Prieto (Mlčení)

Na Scorseseho novince je právě kamera jedním z mála pozitiv. Dokonale nasnímané vraždy křesťanů, případně smrt otce Garupeho přihrají Prietovi Oscara.


Nejlepší střih - Příchozí

Tady by to mělo být jednoznačné. Příchozí mají nejlepší střih za posledních deset dvacet let.


Nejlepší výprava - Ave, Caesar!

Poslední film bratří Coenů sice kdovíjakou díru do světa neudělal, ale jeho výprava byla fantastická. Caesar předčí Rowlingovou s její zvěří a získá cenu.


Nejlepší kostýmy - Božská Florence

Howard Wolowitz ve fraku, to se jen tak nevidí. A k němu nestárnoucí superhvězda Meryl Streep, která střídá roztodivné modely, pžípadně elegán Hugh Grant, který vystupuje v přenádherných oblecích. Film o madam Jenkins předčí svou hlavní konkurentku Jackie K. a triumfuje.


Nejlepší makeup a účesy - Muž jménem Ove

Akademie je známa tím, že ráda dává před blockbustery přednost menším filmům. Proto Ove porazí Deadshota a jeho Sebevražedný oddíl i posádku Enterprise.


Nejlepší hudba - Justin Hurwitz (La La Land)

Tak tady se ani nic jiného nedá čekat.


Nejlepší píseň - City of Stars (La La Land)

City of stars
Are you shining just for me?
City of stars
There's so much that I can't see
Who knows?
I felt it from the first embrace I shared with you
That now our dreams
They've finally come true


Nejlepší vizuální efekty - Doctor Strange

Cestování multivesmírem, Kaecliovo borcení dimenzí, Stephenův a Mordův trénink. Úžasné scenérie by měly darovat Oscara studiu Marvel.


Nejlepší mix zvuku - Rogue One: Star Wars Story

V předaleké galaxii se mísí řev obyvatel Jedhy s kvílením motorů AT-ST a střelbou partičky Sawa Gerrery. Hoši z Lucasfilmu zase odvedli skvělou práci a měli by za ni být oceneněni.


Nejlepší střih zvuku - Příchozí

Tady platí to samé, co u střihu.


Krátké filmy nemohu odhadovat, neboť jsem žádný z nich neviděl. V noci se dozvíme na kolik se nám povedlo tipnout vítěze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama