LEGO® Batman film

9. února 2017 v 18:19 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Před třemi lety nám autorská dvojice Phil Lord a Chris Miller naservírovala nesmírně originální animák, kde hlavní roli hrály figurky ze slavnného lega. Lego příběh byl obrovský hit, proto se studio Warner Bros. rozhodlo okamžitě natočit několik pokračování. Lord a Miller tedy začali připravovat spin-off, ale v průběhu psaní scénáře je oslovila Kathleen Kennedy z Lucasfilmu a nakonec je přetáhla k sólovce Hana Sola. Lego Batmana tedy napsali tři scenáristé v čele se Sethem Grahamem-Smithem, proslulým autorem filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů. Z původního geniálního nápadu současných tvůrců Hanových dobrodružství zbylo jen matné torzo a noví scnáristé udělali z další inkarnace temného rytíře přeplácaný mišmaš.


Foto: Warner Bros.Lego Batman měl skvělou reklamní kampaň. Lákal na hvězdné dabingové obsazení, vtipné narážky na další netopýří filmy, případně na plejádu nejlepších postav DC Comics. Nyní, krátce po zhlédnutí můžu s klidným svědomím říct, že reklamní kampaň lhala!

Hvězdné dabingové obsazení? Ale kdeže! Hlas Willa Arnetta mi k Batmanovi neseděl už v Lego příběhu, absolutně nechápu, že se tvůrci neobrátili na dabéry animovaných temných rytířů, např. na Kevina Conroye či Petera Wellera. Zach Galifianakis, kterého si pamatujete jako idiota z filmů Pařba v Bangkoku, ve Vegas a já nevím, kde všude ještě, absolutně nechutným způsobem zprznil jednoho z největších antagonistů popkulturní historie, samotného Jokera. V průběhu sledování filmu jsem neustále vzpomínal na fantastického Marka Hamilla, který by filmu určitě dodal grády! Z dabérů tedy nakonec nejvíce září Ralph Fiennes, který se pomalu stává expertem na namlouvání animovaných postaviček (vzpomeňme na filmy Kubo a kouzelný meč a Princ egyptský), protože jeho Alfred je vtipný a trefný, jeho glosy jsou jednoduše vynikající.

Děj filmu je nesmírně jednoduchý, pokud si znovu vzpomeneme na vynikající Lego příběh, tak proti němu působí přímo stupidně. Jde vlastně jen o to, že Joker žárlí na Supermanův vztah s generálem Zodem a chce mít stejně nenávistný vztah s Batmanem. Proto si do Gothamu přivede armádu padouchů a chce temného rytíře přesvědčit k nezměrné nenávisti. Na desetiminutový skeč by to bylo skvělé téma, ale utáhnout film dlouhý hodinu a čtyřicet minut prostě nedokázal.

Slibované narážky na předchozí batmanovské filmy tedy nakonec byly jediným opravdu vtipným aspektem celého snímku, díky Alfredovu vyprávění jsme viděli záběry z BvS, Temného rytíře či Keatonova Batmana předělané do kostiček z lega. Tento tah se Grahamu-Smithovi jako jeden z mála opravdu povedl.

Filmu ubližuje nesmírně velké množství postav. Vystupují v něm totiž všichni nejdůležitější nepřátelé Bat-rodiny, hlavní členové Ligy spravedlnosti a bohužel také známé postavičky z jiných filmových franšíz. Z tohoto polotovaru vzniká obrovský barevný mišmaš, kde se jednotlivé postavičky často překřikují a divák mnohdy neví, co se děje a kde se figurky nachází. V Lego příběhu sice aktéž vystupovala spousta charakterů, ale dalo se v nich orientovat. Kdyby Lord s Millerem psali i Batmana, dopadl by jistojistě lépe.

Lego Batman je veskrze průměrný film, který zachraňuje postava Alfreda Pennyworthe v podání Ralpha Fiennese a její vtipné glosy. Pár minut po jeho skončení si z něj budete pamatovat jen to, že už nikdy nechcete vidět tak ošklivou figurku Jokera a pokud navštívíte dabing, pod kůži se vám zaryje falešně nazpívaná úvodní píseň v podání Davida Novotného.


Hodnocení: 45%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo je váš oblíbený padouch z DC univerza?

Joker 59.3% (16)
Penguin 29.6% (8)
Riddler 7.4% (2)
Mr. Freeze 0% (0)
Firefly 0% (0)
Hugo Strange 3.7% (1)
Někdo jiný 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama