Na jaké filmy se těšit v únoru

1. února 2017 v 20:40 | Marek Danko |  Filmové tipy
V únoru nás čeká krom mnoha skvělých filmů i předávání nejprestižnějších filmových cen, Cen Akademie. Shodou náhod jde tento měsíc do českých kin hned několik filmů, které o zlaté sošky budou v některé z kategorií bojovat.

Jackie - od 2. 2.

Hned první film v našem výběru je nominovaný ve třech kategoriích, a to za hudbu, kostými a za ženský herecký výkon v hlavní roli. Natalie Portman si nominaci bezpochyby zaslouží, jelikož ztvárnit Jackie Kennedy není vůbec jednoduchá věc a Natalii se to podle ohlasů povedlo náramně.

Výsledek obrázku pro jackie film
Foto: Bliss Media

Místo u moře / Manchester by the Sea - od 2. 2.

Tento film získal dokonce ještě mnohem více nominací než Jackie, a to šest. Navíc se již může pyšnit tím, že představitel hlavní role, Casey Affleck, získal Zlatý Glóbus. Batmanova bratra doplňuje ve filmu půvabná Michelle Williams, jež může proměnit svou oscarovou nominaci za svůj výkon ve vedlejší roli.

Já, Daniel Blake / I, Daniel Blake - 2. 2.

Zde se nesetkáváme s žádnou nominací na Oscara, ale za to byl tento britský film úspěšný v nominaci na své domácí ceny BAFTA, kde může získat až šest vítězství. Navíc byl snímek Já, Daniel Blake velice úspěšný na festivalu v Cannes, kde si Ken Loach, odnesl Zlatou palmu za nejlepší režii. Jedná se o drama zachycující příběh padesátníka z Newcastelu, jehož cesty se protnou se svobodnou matkou s dvěmi dětmi na krku.

LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie - od 9. 2.

Trailery na tento film předznamenaly, že se v kině u tohoto filmu rozhodně nudit nikdo nebude. Ačkoli by se mohlo zdát, že je film určen pouze dětem, tak se bavit budou i dospělí. Tento film je ideální na odreagování se a shlédnout příběh temného rytíře z Gothamu v trochu jiném světle.

Výsledek obrázku pro lego batman movie
Foto: Warner Bros. Pictures

Mlčení / Silence - od 16. 2.

Jeden z nejlepších režisérů všech dob, Martin Scorsese, zasadil svůj nový film do Japonska v 17. století. Vypráví zde příběh dvou mnichů (Andrew Garfield a Adam Driver), kteří se v této exotické zemi vydají hledat svého zmizelého učitele. Co se týče nominací na Ceny Akademie, tak Mlčení vůbec neuspělo a získalo pouze nominaci za nejlepší kameru. Martin Scorsese už natočil rozhodně lepší filmy, ale Mlčení úplným propadákem nebude.

Lék na život / A Cure for Wellness - od 16. 2.

Režisér Kruhu nebo Pirátů z Karibiku, Gore Verbinski, se ve svém novém filmu vrátí spíše k prvně jmenovenému hororu z roku 2002. Děj se odehrává v prostředí léčebny ve švýcarských alpách, kde se léčí bohatí důchodci. Jsou však procedůry tak neškodné, jak by se mohlo zdát?

T2 Trainspotting - od 16. 2.

Legenda je zpátky! Po dvaceti letech se vrací parta okolo Rentona (Ewan McGregor), jehož doplní pochopitelně i Begbie (Robert Carlyle), Spud (Ewen Bremner) a Sick Boy (Jonny Lee Miller). To celé opět pod taktovkou Dannyho Boyla. Druhé pokračování Trainspottingu patří mezi nejočekávanější filmy roku a podle ohlasů z UK se zdá, že se film povedl, a že netěží jen z nostalgie na původní kultovní snímek.

Výsledek obrázku pro t2 trainspotting
Foto: Sony Pictures Entertainment

Moonlight - od 23. 2.

Osmi nominacemi na Oscara a vítězství v kategorii nejlepší drama na Zlatých Glóbech, tím vším se může pyšnit film Moonlight. Snímek zachycuje tři etapy života afroameričanů z předměstí Miami a řeší témata jako dospívání nebo hledání sexuální identity. Film jde do kin tři dny před slavnostním večerem, a proto by bylo dobré, se pokusit ho shlédnout ještě před ním.

Bába z ledu - od 23. 2.

Nový film Bohdana Slámy (Venkovský učitel, Štěstí), se točí kolem sblížení dvou lidí pokročilého věku. V hlavních rolích se představí otužilec Pavel Nový a Zuzana Kronerová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama