Preview k cenám Razzie

25. února 2017 v 17:45 | Ondřej Novotný |  Ocenění
Již dnes budou předány ceny (nebo spíše anticeny) Razzie, které jsou v našich končinách známější pod názvem Zlaté maliny. V dnešním článku se podíváme, které filmy mají největší šanci "uspět".Nejhorší film

Tipovat vítěze této kategorie je značně ošemetné, cenu mohou získat téměř všechny nominované projekty. Největší šanci však zřejmě má parodická černošská komedie Padesát odstínů černé. Tento film totiž dopadl ještě hůře, než jeho reálný předobraz.


Uspěje Wayansovo dílo? Foto: Open Road Films


Osobně si však přeji, aby se nejhorším filmem roku stala komiksovka Sebevražedný oddíl. Po zhlédnutí trapné prodloužené verze se mi tento snímek nesmírně zošklivil a považuji jej za jeden z nejhorších počinů dílny Warner Bros.


Foto: Warner Bros.Nejhorší remake, reboot, sequel či ripoff

Byť Wayansův film figuruje mezi nominovanými i v této kategorii, neočekávám, že by uspěl i zde. Jako vítěze tipuji dvojku Dne nezávislosti, neboť v kinech absolutně propadl a divácké i kritické recenze jej nazývali jedním z nejzbytečnějších pokračování v historii.


První sequel Rolanda Emmericha se podle kritiky nepovedl. Foto: 20th Century Fox


Já však doufám, že anticenu získá pokračování Alenky v říši divů. Režisér James Bobin totiž nezvládl přetěžký úkol a vůbec nedokázal navázat na skvělou práci Tima Burtona. Plytká dvojka mi výrazně zkazila jedničku, což jí nikdy neodpustím!


Foto: Walt DisneyNejhorší režie

Zde se předpokládá vítezství republikánského fanatika Dineshe D'Souzy, který natočil "dokument" Hillary's America. Mé osobní přání se tady shoduje s předpoklady...


Dříve rozumný publicista se svým pseudofilmem velice ztrapnil.Nejhorší herec v hlavní roli

Adam Sandler není ani mezi nominovanými, díky čemuž je hlavním favoritem jeho komediální kolega Ben Stiller, který loni podal jeden z nejhorších výkonů kariéry. Uspěje?


Ben zatím žádnou razzii nevyhrál. Povede se mu to letos prolomit? Foto: Paramount Pictures


Kdybych měl nejhoršího herce vybrat já, zvolil bych nejspíše Henryho Cavilla, protože jeho výkon v roli Supermana byl opravdu na facku. Doufejme, že v Lize Spravedlnosti zahraje lépe, zváště pokud z něj bude tzv. Black Superman.


Foto: Warner Bros.Nejhorší herečka v hlavní roli

Favoritkou na toto ocenění je Megan Fox, která snad ve filmech hraje jen kvůli svému sex-appealu. Její další prkenné vystoupení nám nabídl film Želvy Ninja 2, kde ztvárnila reportérku April O'Neill.


Foto: Paramount Pictures


Pro mě je však nejhorší herečkou loňského roku Julia Roberts. Její výkon v posledním filmu Garryho Marshalla, Dni matek, byl dost možná tím nejhorším, co kdy podala. Snad se držitelka Oscara sebere.


Co nám to filmová Erin Brockovich udělala? Foto: Open Road FilmsNejhorší herec ve vedlejší roli

Nicolas Cage, Benedict Cumberbatch, Jared Leto a Owen Wilson jsou podle spekulací největšími favority této kategorie. Z této čtveřice mírně vyčnívá kritizovaný Leto, jehož pojetí prince zločinu Jokera se většině fandů a kritiků nezamlouvalo.


Dostane malinu nejnovější inkarnace Jokera? Foto: Warner Bros.


Pro mne je nejhorším vedlejším hercem jednoznačně Jesse Eisenberg, který se loni snažil zničit postavu slavného záporáka Lexe Luthora. Doufejme, že jej v budoucích projektech DCEU uvidíme co nejméně.


Hackman a Spacey se prý při pohledu na Jesseho začali nekontrolovatelně smát. Foto: Warner Bros.Nejhorší herečka ve vedlejší roli

Lacinné výkony ve filmu Collateral Beauty: Druhá šance favorizují Keiru Knightley a její starší kolegyni Helen Mirren. Podle predikcí jsou jim v patách Kate Hudson, která mizerně sekundovala Julii Roberts v již zmíněném Dni matek, a také nestárnoucí Jane Seymour, hvězda Padesáti odstínů černé. Která z nich nakonec cenu získá?


Keiře se loni opravdu nedařilo. Foto: New Line Cinema


Komičku Kristen Wiig mám sice rád, ale loňský rok se jí opravdu nepovedl. Zahrála si v remaku Krotitelů duchů a vedlejší role ztvárnila v neúspěšných crazy komediích Zilionáři a Zoolander 2. Cenu bych dal ji, a je jedno za který film.


Bez komentáře... Foto: Paramount PicturesScénář
Paul Feig a jeho trapný remake Krotitelů duchů a patlal David Ayer, kterému se přezdívá "ničitel DC", si to rozdají v souboji o ten nejhorší scénář. Kdo z nich nakonec vyhraje? Já vítězství přeji druhému jmenovanímu.


Ayer udělal z drsné komiksovky remake Avengers. Foto: Warner Bros.


Jak razzie dopadnou se dozvíme již dnes v noci. Vyzvednou si případní vítězové svá ocenění, jako to udělala Halle Berry v roce 2005? Můžeme jen doufat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane from Eden Jane from Eden | Web | 25. února 2017 v 20:41 | Reagovat

Mě se dvojka Alenky líbí :) i když se mi jednička líbí víc!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama