Zahradnictví: Rodinný přítel

28. dubna 2017 v 16:07 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Do kin právě vpadl první díl plánované trilogie tvůrčího dua Hřebejk/Jarchovský. Jak se mi líbil se dočtete na následujících řádcích.


Film vypráví by měl vyprávět příběh o trojici sester (Melíšková, Míčová, Geislerová), o které se stará rodinný přítel, doktor Jiří (Ondřej Sokol). Ten si po šesti letech konečně něco začíná s jednou ze sester, když tu náhle se objeví její manžel Jindřich (Martin Finger). Příběh se jmenuje Zahradnictví, protože se do děje občas přimotá zahradník (David Novotný) s manželkou (Lenka Krobotová).

Celkově jsem od příběhu asi čekal něco úplně jiného, než hodinové motání se okolo ničeho, které nám geniální tvůrci naservírovali jak na stříbrném podnosu. Ve změti postav a jejich vztahů se ztrácela většina osazenstva kinosálu a když už si všichni mysleli, že se příběh konečně rozjíždí, přišel uspěchaný konec.

Řekněme si teď něco málo k hereckému obsazení. Naprosto nejlepší výkon podali dětští herci, kteří naprosto zastínili topornou Kláru Melíškovou či Lenku Krobotovou. Z dospělých překvapivě nejlépe uspěla Sabina Remundová, neboť svými gesty, hláškami a obličeji v mnohém připomínala svou matku Ivu Janžurovou. Z mužů pak můžeme vyzdvihnout maximálně zahradníka Novotného, případně ještě slovenského herce Richarda Stankeho v roli gestapáka. Ostatní hrají hluboko pod své možnosti a častokrát představují role, na které se vůbec nehodí (hlavně pan Sokol).

Příšerně vypadaly i některé exteriéry, v nichž film vznikal. Problém byl hlavně v bytě, do kterého se později Jindřich s rodinou nastěhoval. Tento byt vypadal, jako by byl čerstvě postaven pro natáčení seriálu Modrý kód.

Pokud bych měl něco vyzdvihnout, bude to krom zmíněných pár herců ještě skvělá kamera Barteka Cierlici, z níž je rázem horký adept na ocenění Český lev.

Abych nezapomněl: Jako velký fanoušek potitulkových scén musím tvůrce pochválit za vydařenou scénku, nebo možná spíš teaser na druhý díl, který se objevil po první sérii tituků. Bravo, Marvel by se měl začít klepat!

Rodinný přítel rozhodně není dobrý film, ale dalším dílům Zahradnictví určitě šanci dám. Snad dojde ke zlepšení.

Hodnocení: 40%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama