Spider-Man: Homecoming

7. července 2017 v 19:14 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Po svém loňském debutu se na plátna vrací nejpopulárnější hrdina studia Marvel - úžasný Spider-Man.


Homecoming vypráví příběh Petera Parkera (Tom Holland), který pod dohledem Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) a Happyho Hogana (Jon Favreau) chrání obyvatele New Yorku jako úžasný Spider-Man. Jednoho dne se však zdánlivě odnikud vynoří padouch Adrian Toomes (Michael Keaton) a Spider-Man musí použít všechnu svou sílu k jeho zastavení.

Nejnovější reboot Spider-Mana je pro mne překvapivě tím nejhorším. Byť je jeho hodnocení na internetových portálech vysoké (CSFD 81%, IMDB 8,3/10, RottenTomatoes 94%), nepovedlo se mu získat si mé uznání a srdce. V porovnání s minulými díly pavoučího muže je tato verze až přespříliš dětská, moc se zaměřuje na pubertální vtípky a co je nejhorší, až moc do popředí staví už ohraného Tonyho Starka. A navíc Holland není ten herec, kterého jsem chtěl jako Spider-Mana vidět.

Abych jen nekritizoval, Homecoming má rozhodně silné herecké obsazení. Bývalý Batman Michael Keaton zahrál padoucha Vulturea naprosto dokonale a na některé jeho scény (zejména rozhovor s Parkerem v autě) si rozhodně rád pustím znovu. Vedle fantastického Keatona kraloval filmu i Jon Favreau coby Starkův bodyguard Happy Hogan.

Jako velký znalec Marvelu a jejich filmového vesmíru MCU jsem velmi ocenil přítomnost spousty skrytých easter eggů a rozhodně se těším na jejich případné vysvětlení. Je totiž pravděpodobné, že se v dalších filmech setkáme s hrdiny Firestar a Milesem Moralesem. Doufejme tedy, že se Marvel této šance nezalekne.

Marvel podle mě neudělal Homecomingem krok dopředu a už podruhé mne letos zklamal. Doufejme, že se třetí Thor vyvede lépe.

Hodnocení: 50%
Foto: Sony Pictures
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama