Amy Adams

20. srpna 2017 v 22:41 | Ondřej Novotný |  Legendární herci
V úterý jsme na tomto blogu připomínali narozeniny současného filmového Batmana Bena Afflecka a dnes, o pět dní později slavíme třiačtyřicetiny jeho kolegyně z DCEU, Amy Adams. Připomeňme si, stejně jako u Bena, její nejlepší role. Vybrali jsme patnáct nejzapamatovatelnějších.Brenda Strong (Chyť mě, když to dokážeš)Po několika štecích ve slavných seriálech (Buffy, přemožitelka upírů, Smallville) si konečně Amy zahrála větší roli. Jako hloupoučká sestřička Brenda podlehla podvodníkovi s tváří Leonarda DiCapria. Díky tomuto výkonu dostala šance ve větších filmech.


Ashley (Junebug)
Nezávislý film Junebug, ve kterém ztvárnila naivní mladou těhulku Ashley, která bezmezně obdivuje svou švagrovou, vynesl Amy první nominace na Zlatý glóbus a Oscara.


Giselle (Kouzelná romance)V pohádkovém muzikálu ztvárnila Amy princeznu Giselle, jíž zlá královna přenese do současného New Yorku. Film byl přijat velmi pozitivně a v současnosti se chystá jeho pokračování.


Bonnie Bach (Soukromá válka pan Wilsona)Vedlejší roli hrála Amy v Nicholsově filmu Soukromá válka pana Wilsona, který pojednává o pádu SSSR. Vedle Philipa Seymoura Hoffmana, Toma Hankse a Julie Roberts rozhodně nezklamala.


Sestra James (Pochyby)Další oscarová nominace pro Amy! Jako mladičká řádová sestra upozorní svou nadřízenou na podivné chování hlavního kněze, čímž se dostane na tenký led, zrzavá herečka zaujala a James patří mezi její nejlepší role.


Amelia Earhart (Noc v muzeu 2)V druhém díle Noci v muzeu hrála Amy po boku Bena Stillera a Owena Wilsona roli pilotky Amelie Earhart. V nenáročné komedii působila svěže a vtipně.


Julie Powell (Julia a Julia)Pohledná sekretářka vaří podle receptů Meryl Streep. V roli Julie Amy opět ukázala svůj komediální talent.


Charlene Fleming (Fighter)Jako manželka Marka Wahlberga v boxerském dramatu byla Amy opět oceněna nominací na Oscara. I když její vítězství očekával celý filmový svět, nejlepší vedlejší herečkou se nakonec stala Melissa Leo.


Peggy Dodd (Mistr)Ve filmu o alternativní léčbě, který místy sklouzával až ke scientologickému výplachu hrála Amy manželku svého osudového hereckého partnera Philipa Seymoura Hoffmana. Za svůj výkon byla oceněna nominacemi na Zlatý Glóbus i Cenu Akademie.


Mickey (Zpátky ve hře)Amy účinkovala i v Eastwoodově herecké derniéře. Ztvárnila zde jeho dceru, o kterou usiluje samotný Justin Timberlake. Film nebyl povedený, což sama Amy i Clint přiznali zhruba rok po jeho uvedení.


Amy (Ona)V hlavní roli sekundovala Amy Joaquinu Phoenixovi ve filmu Ona. V komediálním dramatu rozhodně nezklamala.


Sydney Prosser (Špinavý trik)Nejodvážnější Amyina role přišla ve snímku Špinavý trik. Ve svůdnách kostýmcích zde svádí Bradleyho Coopera a spolu s Christianem Balem se snaží připravit zajímavý podvod. Film získal nominace na Oscara ve všech čtyřech hereckých kategoriích, žádnou však neproměnil.


Lois Lane (DCEU)Amy se objevila ve dvou příbězích z rozvětveného univerza DC Comics. V roli sličné reportérky, která má slabost pro Supermana, excelovala, proto není překvapivý fakt, že si roli opět zopakuje v letošní Lize spravedlnosti.


Louise Banks (Příchozí)Loni Amy v inteligentním sci-fi Příchozí ztvárnila "ženského Daniela Jacksona". Lingvistka Louise Banks musela ochránit lidstvo před třetí světovou válkou, k čemuž jí dopomohli tvorové z jiného světa.


Susan Morrow (Noční zvířata)Panovačná majitelka galerie, které její bývalý manžel pošle knihu, jež vypráví hrůzný příběh, zahrála Amy obstojně a dle názoru odborníků se jedná o vrcholný výkon její kariéry. Překvapivě však za tuto roli nezískala žádnou cennou nominaci.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama