Všechno nejlepší, Bene!

15. srpna 2017 v 21:04 | Ondřej Novotný |  Legendární herci
Dnes slaví své pětačtyřicáté narozeniny jeden z mých největších oblíbenců, slavný hollywoodský herec a režisér Ben Affleck. Pojďme si při této slavnostní příležitosti připomenout deset jeho nejlepších rolí.


Chuckie (Dobrý Will Hunting)Spolu se svým kamarádem Mattem Damonem napsal Ben v roce 1997 scénář k oscarovému snímku Dobrý Will Hunting, kde si též zahrál jednoho z členů party. Po boku zmiňovaného Damona, bratra Caseyho a Robina Williamse předvedl Ben perfektní výkon, na který následně navázal mnoha dalšími.


Bartleby (Dogma)Film Dogma patří mezi nejlepší komedie slavného geekovského režiséra Kevina Smithe. Ben v něm hraje padlého anděla Bartlebyho, který se společně s kamarádem Lokim (Matt Damon) snaží dostat zpět do Nebe, v čemž mu zdatně brání Metatron s tváří Alana Rickmana. Affleck zde ukázal, že má komediální talent a následně vystupoval i v dalších Smithových filmech (Jay and Silent Bob Strike Back, Clerks II)


Ned Alleyn (Zamilovaný Shakespeare)V romantickém filmu Zamilovaný Shakespeare ztvárnil Ben herce Edwarda Alleyna, který chtěl hrát postavu Mercutia ve hře Romeo a Julie. Role to byla vtipná a některé hlášky se udržely dodnes.


Rafe McCawley (Pearl Harbor)
Okopírovaná hollywoodská verze filmu Tmavomodrý svět představila Afflecka v roli kapitána Rafea, který po krátkém milostném vzplanutí s krásnou Evelyn (Kate Beckinsale) odchází bojovat do Evropy. Když se však vrátí na Pearl Harbor, podvedla jej jeho láska s kamarádem Dannym (Josh Hartnett), což neunese. Na spory však není čas, neboť na americkou základnu útočí Japonci. Ve válečném filmu Ben ukázal další část svého talentu a dostal se do širšího diváckého povědomí.


Doug MacRay (Město)Roku 2010 natočil Ben svůj druhý film. Do kriminálního dramatu Město se sám obsadil a v hlavní roli prožíval spletitý příběh plný lásky, zrady a zoufalství. Závěrečný souboj s agentem FBI v podání Jona Hamma rozhodně patří mezi nejlepší scény "heist filmů".


Tony Mendez (Argo)
Vrcholný okamžik celé kariéry zažil Ben v únoru 2013, kdy převzal Oscara za film Argo, který rok předtím natočil, a v němž si též zahrál hlavní roli. Reportér Tony Mendez, který během íránské revoluce zachránil americké občany, byl Affleckem ztvárněn fantasticky.


Nick Dunne (Zmizelá)David Fincher obsadil Bena do role manžela, který pátrá po své ztracené lásce. Zoufalý a neústupný Nick patří rozhodně mezi nejlepší role tohoto hereckého velikána.


Bruce Wayne/Batman (DCEU)V rozvětveném filmovém univerzu DC Comics ztvárňuje Ben gothamského temného rytíře. V této roli je důstojným pokračovatelem Michaela Keatona a Adama Westa. Jeho pojetí Batmana, které připomíná postaršího strážce zákona z knihy Návrat temného rytíře, potěšilo spoustu fanoušků kvalitního komiksu.


Christian Wolff (Zúčtování)Loňský krimi thriller Zúčtování představil Bena v roli autistického nájemného lovce, který se nechává zaměstnat jako účetní. Affleck v roli exceloval a po boku Anny Kendrick a Jona Bernthala podal dost možná nejlepší výkon kariéry.


Joe Coughlin (Pod rouškou noci)Začátkem letošního roku Ben uvedl do kin mafiánskou fresku mapující vzestup gangstera Joea Coughlina. Tohoto Ira si sám zahrál a jeho kariéru ztvárnil s grácií.
Foto: Miramax, Universal Pictures, STK, Touchstone, Warner Bros., FOX, Pearl Street Films
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama