Co jsem viděl v poslední době

18. listopadu 2017 v 20:48 | Ondřej Novotný |  Filmové recenze
Dlouho jsem sem nic nenapsal, neboť můj čas spolkla práce pro Ednu, proto nyná shrnu pohledy na čtyři filmy, jež v poslední době vyšly, v jednom článku.


Všechno nejhorší


Nejprve bych se rád vyjádřil k "hororu", který produkovalo slavné studio Universal. Všechno nejhorší je taková ta klasická variace na časovou smyčku, kterou jsme ve filmech a seriálech viděli už snad tisíckrát. I když má film celkem příjemný spád, zjistit totožnost vraha, jenž hlavní hrdinku každý den zabíjí, vám zabere necelou polovinu stopáže a po zbytek se celkem nudíte a jen čekáte na rozuzlení, jež se moc nepovedlo. Jessica Rothe v hlavní roli neurazí, ale obsazovat třicetiletou herečku do role prvačky na vysoké je trochu nerozum.

Hodnocení: 40%


Vražda v Orient expresu


K Branaghovu remaku slavného detektivního příběhu Agathy Christie mám na rozdíl od Všechno nejhorší jen slova chvály. Shakespearovský expert totiž filmu nasadil místy odlehčenější a zábavnější tón, čímž jej nejen mistrně vylepšil, ale rovněž postavil nad dřívější inkarnace. Suchet a Finney musí prominout, ale právě Branagh ukázal, jak správně hrát Poirota. Ostatní členové elitního hereckého ansámblu předvádí rovněž vynikající výkony a celou stopáž nenechávají diváka odpočinout. Skvělá podívaná! Film finančně uspěl, díky čemuž už Branagh chystá Smrt na Nilu. Těšme se!

Hodnocení: 90%Liga spravedlnosti


Tak a kde teď začít? Očekávání byla obrovská, přeci jen vidět konečně ten nejslavnější superhrdinský tým pohormadě toužila obrovská masa lidí. Nyní je ten okamžik za námi a já osobně můžu říct, že rozhodně nezklamal. Přes krátkou délku a časté prostřihy si film dokázal udržet tvář a představit Flashe s Cyborgem širší veřejnosti. Rovněž nabídl obrovské množství dalších postav a načrtl linky pro další sólovky DC. Padoucha měla Liga ucházejícího, hlavně hlas Ciarána Hindse byl vynikající. Filmu se sice nepodařilo po víkendu pokořit plánovaný milník 100 miliónu dolarů, i přes tento neúspěch však Warneři mají v záloze další hrdinské snímky, takže se máme nač těšit. Pro více informací o JL se podívejte na fanweb na Edně, jenž spravuji.

Hodnocení: 90%


Zahradnictví: Nápadník


Pánové Hřebejk a Jarchovský se konečně vrátili ke své klasice a po dvou dementních dílech natočili slušnou komedii s dramatickými prvky, která fanouška jejich dřívější tvorby pobavila i dojala zároveň. Finger je vynikající a poprvé v celé trilogii alespoň částečně vystupuje z Kodetova stínu. Trumfem je však Anna Fialová, kterou jsem měl po zhlédnutí několika dílů První republiky a dalších projektů za topornou herečku, ale zde mne příjemně překvapila. Film by byl takřka dokonalý, kdyby končil přestěhováním do domu z Pelíšků, takto mu musím dát nižší hodnocení.

Hodnocení: 70%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama