Golden Globes 2018

8. ledna 2018 v 6:05 | Ondřej Novotný |  Ocenění
Letos se ceremonie celkem povedla. Následující článek se tentokrát nezaměří na všechny oceněné. spíše vyzdvihne nejdůležitější vítěze a zhodnotí průběh večera.


Triumf SedmilhářekLaura Dern získala třetí Glóbus.

Jo, tenhle seriál byl tím nejlepším, co jsme minulý rok mohli v televizi vidět. A po zásluze se dočkal hned čtyř cen. Nicole Kidman, Laura Dern a Alex Skarsgaard, elitní filmové hvězdy, si za svůj výkon na malé obrazovce vysloužily tu nejprestižnější možnou cenu. A celá minisérie si cenu rovnež zaslouží. Paráda!

Kirk Douglas


Velkým překvapením byla účast nejstaršího pamětníka zlaté éry Hollywoodu. Velký Kirk byl nejprve připomenut ukázkami ze Spartaca a následně dorazil v doprovodu snachy Catherine Zety-Jones. Byť mu nebylo vůbec rozumět, jeho přítomnost postavila celé publikum na nohy a potlesk ve stoje trval déle, než u oceněné Oprah. Palec hore.

Del Toro konečně oceněn


Del Toro je nejoriginálnějším režisérem současnosti, jeho filmy patří do zlatého fondu fantastické kinematografie a všechny bývají kritiky vynášeny do nebes. Nejnovější Tvář vody sice v dalších kategoriích neuspěla, samotnému Guillermovi však sošku získala. Konečně! Doufejme tedy, že tvorbu vizionářského Mexičana ocení i na Oscarech.

Hughovo zklamáníHugh byl tak trochu nasrán.

Znáte ten pocit, když konečně získáte vytouženou roli a podáte životní výkon a stejně vás pak v ocenění předběhne idiot, který zahrál ještě většího idiota? Asi tak nějak se musel cítit Hugh Jackman, kterého v kategorii nejlepší muzikálový či komediální herec porazil herecký nemotora James Franco. Své zklamání dával jasně najevo všeříkajícím výrazem. Co myslíte, kdy se doslechneme o roztrhání Franca adamantiovými drápy?

Obi-Wan?Chystá se Ewan na Tatooine?

Ewan McGregor si za svou vynikající dvojroli v seriálu Fargo vysloužil prestižní Glóbus. Cenu přebíral s fešným plnovousem, který nápadně připomínal vous mistra Kenobiho. Připravuje se Ewan na natáčení snímku Kenobi: A Star Wars Story? Na Glóbech se k tomuto drbu nevyjádřil, tak doufejme, že brzy přijde nějaké oznámení z Lucasfilmu. Každopádně, Ewan je na vrcholu a nevyužít jej pro zopakování role legendárního mistra Jedi by bylo trestuhodné.

Denzel je největší čurák z celýho HollywooduDenzel je opravdu ubožák.

Pamatujete na loňské Oscary, kde se Denzel tvářil nasraně na každém záběru? Pokud ne, tak vězte, že tato namyšlená primadona letos pokračovala v tomto svém nafoukaném stylu a vítěznému Garymu Oldmanovi ani nezatleskala. Washington si evidentně myslí, že je nejlepší a na každém vyhlašování se už vidí na pódiu. Když se mu to nepoštěstí, je nasrán. Doufejme tedy, že tahle zasraná kreatura nedostane letos žádnou cenu a buď z filmů konečně zmizí, nebo se probere a stane se opět tím pohodářem, kterého známe z Equalizeru či Training Day.

Harbour a Schreiber zase bez trofeje


Dva seriáloví titáni ve svých kategoriích neuspěli a hlavně u Lieva Schreibera je to už na pováženou. Stálice seriálu Ray Donovan totiž neuspěla ani na pátý pokus a na triumf si tak počká minimálně další rok. Nový Hellboy Harbour byl na Glóbus nominován poprvé, rozhodně si však cenu měl odnést. Nakonec jej však předběhl Skarsgaard :\. Doufejme tedy, že příště se oba pánové dočkají.

FeminismusNat si mohla odpustit feministické kecy.

Po celou dobu ceremoniálu se řešila ženská otázka. Feminističtější ceny jsem v životě neviděl a na vzlykající Barbru Streisand jen tak nezapomenu. Nejhorší vystoupení předvedla má milovaná Natalie Portman, jež spolu s úspěšným zrzounem Ronem Howardem předávala cenu pro nejlepšího režiséra a rozbrečela se, že na cenu není nominována žena. Probohy proč? Doufejme, že se Weinstein vrátí a srovná vzpurné ženy do latě :).


Resumé: Glóby se letos opravdu vydařily a s oceněnými snímky a herci vesměs souhlasím. Večer se však nevyhnul několika kontroverzím, které se nejspíš budou ještě pár týdnů řešit. Uvidíme, jak bude sezóna cen pokračovat.

Foto: NBC
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 anime-universe-stories anime-universe-stories | Web | 10. ledna 2018 v 17:57 | Reagovat

sluší jim to

2 Fanouš Fanouš | 22. ledna 2018 v 17:59 | Reagovat

Díky za pěkný shrnutí Ondro. Co říkáš na řeč Oprah? Myslíš, že bude kandidovat?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama